Yapa hızım düştü 5 dakika önce

Konuyla alakasız olabilir ama “YAPA hızım 5 dakika önce düştü” daha mantıklı bir başlık olabilir. :slight_smile:

kardeşimsin, boş konusma rica ediyorum. çözüm dışında post atmanın anlamı yok.

2 Beğeni

Bence bu bir port arızası. Bende yaaşdığımdan biliyorum. YAPA neden sürekli arızalanıyor?

bence de port arızası, yazdım destek talebine dönüş bekliyorum

1 Beğeni

@EFG port değişimi için yardımcı olabilir misiniz? port değişimi çözüm olacaktır benim için.

cevap geldi. 5 gün sonunda çözüm bulunmayınca hemen maks hızınız bu deniyor. evet vae de maks hız o ama yapada iki yıldır ört 25 mbps kullanıyorum.

@EFG @Ugur.Aydogan müşteri numaram 1470813 yardımcı olur musunuz

Yapa ile ilgili bir sorun mu var acaba bende de aynı sorun var sanırım.

görüştüm öğlen yetkiliye aramalarını istedim, santralden port değişikliği yapılacak onu bekliyorum, eminim port değişsin düzelecek problemim

1 Beğeni

Çok saçma ve TurkNet’e yakışmayan hareketler bunlar açıkçası. Artık Port değişikliğini santralden kim yapıyor bilmiyorum ancak TurkNet’in nolursa olsun kendi YAPA’sında bulunan bir müşterinin bu sorununu hızlcıa çözmesi gerekirdi. Kendi altyapısındaki müşterilerinin en azından sorununu hızlı çözmesini beklerdim ben.

3 Beğeni

Bekliyorum hocam, umarım portumu bugün yarın değiştirecekler.

@Emrahy Siz esenlerin neresindesiniz ?
Fatih mahallesi derseniz şaşırmam =)

Hem telekom, hem TurkNet hepsi o fatih mahallesine çalışıyor. Tüm suriyeli, tüm çingeneler orada ben anlamıyorum orada nasıl bir potansiyel gördüler şaşırtıcı hareketler. Turgut Reis mahallesi hem daha yoğun, hem ekonomik anlamda bir tık daha iyi insanlar yaşıyor buraya bir çalışma yapmıyorlar.

Cimere şikayet yazdım şimdi.

koskoca TurkNet 5 gündür santrale ulaşamıyor, bizde diyoruz bu çözüm süreleri neden bu kadar uzun :slight_smile:

1 Beğeni

@STORM Şaşırın o zaman :sweat_smile:
Tuna mahallesindeyim

Tuna Mahallesi’nde altyapı sorunu pek olmadı, uzun zamandır altyapı sağlam orada. Turgut reis mahallesi ölmek üzere altyapisizliktan

aynen o lanet taraflar

okulun orada yeni lüks binalar yapıldi fiber tek orda var, 1 milyon TL daire fiyatı orda da bir zahmet fiber olsun, o binaların aşağı tarafında fiber yok hep VDSL adsl

Gigabit yatırımları yüzünden sanırım YAPA yatırımları ya durdu ya da çok yavaşladı. Var mı açılan yeni santral?

21 yıldır Turgut Reis mahallesinde yaşıyorum, tek bir fiber optik kabloya rast gelmedim sokaklarda binalarda, eğer dediğiniz gibiyse şaşırtıcı. Yakın çevremde kimsenin binasında, dairesinde fiber yok :smiley:

Telekom her sene “Bu yıl içinde fiber gelecektir” diyor ama yaklaşık 5 senedir çalışma yok :slight_smile: