Yapa dan Vae ye geçişte internetim gelmedi

Merhaba yapadan VAE geçiş talep ettim. Bugün Türk Telekom çalışanı geldi devre numaramı istedi. Portumu vdsl porta takacağını 10dk kesintiden sonra İnternetin geleceğini söyledi ancak internet gitti halen gelmedi. Modem dsl hat istatistiklerim güncellendi. Eskiden 14 megabit geliyordu. Şimdi modeme dsl sinyal geliyor ve modem ip alıyor ama internete bağlanamıyorum. Sorunu yazdım ama cevap gelmedi daha sizin fikriniz var mı?

Hattınız şu anda YAPA üzerinden VDSL sinyali alıcak şekilde tanımlanmış geçiş işlemleri tamamlandıktan sonra internetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz henüz tamamlanmamış.

1 Beğeni

Hocam bugün destek kaydından türknet saha ekiplerine yönlendirildi yarın ekip gelip kontrol edecek diyor. Neyi kontrol edecek zaten dsl sinyali geliyor dedim cevap vermediler.

Modemi fabrika ayarlarına geri döndürüp tekrar kurulum yapın. Devre bilgileri TurkNet ve Telekom tarafında güncellendigi zaman kullanabilirsiniz. Vae geçiş işlemini yeni abonelik gibi düşünün adınıza yeni bir devre hazırlanır. Bu yüzden süreci bu şekilde değerlendirmek gerekir

1 Beğeni

Biliyorum durumu ama Türk Telekom zaten portumu değiştirdi. Hattıma yeni port üzerinden sinyal geliyor ama destek bölümü yarın eve türknet saha ekibini yönlendirdi iç tesisatı kontrol edeceklermiş. Benim iç tesisatımda bir sorun yok ki hat değerleri gayet stabil. Daha önce hiçbir sıkıntı yaşamadım. Apartman girişindeki kablodan cat 6 kablo ile direk modeme bağlı.

Tamam öyle ise ekipler bir kontrol etsin. Duruma göre tekrar bilgilendirme yaparsınız.

1 Beğeni

Profil bilgilerinizde müşteri numaranızı göremedim. Paylaşır mısınız

Müşteri numaram: 1571706

Ekipler geldi mi kontrol için_?

Cuma günü geldi teknik eleman dediğim gibi boşa geldi. Portumu saha dolabında değiştirdileri için bana sinyal geliyordu. Hiçbir işlem yapmadı. Arabasına bindi gitti :joy::joy: önceden destekten uyarmıştım boşa göndermeyin diye. Bu durumdan sonra desteğe yazdım akşama doğru hattımı vae ye geçirdiler yeni ip geldi. Pingin 6 idi yapa oyun modunda şimdi 21 bu biraz canımı sıktı. Onun dışında çok stabil. Oyunlarda 15 ping fazlalık oldu buna alışacağız artık.

1 Beğeni

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

1 Beğeni

17 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.