YAPA altyapısından VAE'ye geçiş talebi

Merhaba,
YAPA santraline 1300 metre mesafede olduğumdan dolayı düşük hız alıyorum. VAE altyapısında VDSL bulunuyor ve 65Mbps hıza kadar destekliyor. Kontrol ettiğimde port bulunduğunu öğrendim. Online İşlemler üzerinden ilk talebime “Merhaba Ahmet Bey, maalesef alt yapı değişikliği yapamıyoruz. Vae alt yapısına geçişiniz söz konusu değil. İyi günler dilerim” şeklinde kestirip atılmış bir cevap geldi. Oysa daha önce TTNET kullanıyordum VAE altyapısından ve halen açıkta port bulunuyor. İkinci kez talep oluşturduğumda hızımın birkaç mbps arttırıldığına dair mesaj aldım. Üçüncü talebimde TurkNet tarafından arandım ancak sadece oyalama amaçlı bir çağrıydı, talebimin neden yerine getirilmeyeceği söylenmedi.
Artık söz konusu talebimin yerine getirilmesini istiyorum. Çağrı merkezinin olmamasını fırsat gibi kullanıp hakkımızı aramamızı zorlaştırmanız hiç hoş değil. Aksine daha dikkatli ve titiz olmanız gerekir. YAPA altyapısından VAE altyapısına artık geçirilmeyi bekliyorum.

Merhaba yapa’dan vae geçirilmemenizin sebebi maliyet ;
TurkNet bulunduğunuz santraldeki yapa cihazi için aylık ücret ödüyor bu yüzden geçirilmemiş olabilirsiniz
VAE hizmet veren alternatif ISS’dan hizmet alabilirsiniz.