Yapa altyapısına geçirildim fakat benim vdsl 82mbps hız alabilme durumum var

1 Beğeni

TurkNet Online İşlem Merkezi.uzerinden destek.kaydi acarsaniz yardimci olurlar guzel.kardesim

1 Beğeni

Teşekkür ediyorum :pray:t2::heart:

2 Beğeni

image
Tekrardan Selam Baran. Altyapı çalışmam bugün bitti sağolsun telekom ekipleri özverili bir çalışma yaptılar. Hat değerlerim şu an fotoğrafta ki gibi. Eskiden yapılan yanlış bağlantılar nedeniyle hattımda yüksek hızlara çıkınca kopma olduğunu belirttiler. Şu an düzelmesi gerektiğini ve desteklenen hızı alabileceğimi söylediler. Hat değerlerime bakarak En fazla ne hız alırım bir tahminde bulunabilir misin ?

Bu arada müşteri temsilcisi zaten VAE altyapısında olduğumu söyledi…

Merhabalar, hat değerlerinizi inceledim. Maksimum atanabilir hız değeri 66 Mbps olarak gözükmektedir. Zayıflama oranı olması gerekenin üstünde ama saha dolabı yakın ise iç hattan kaynaklı olarak yüksek olabilir, elektrikçi veya TurkNet Saha Ekibi’ nden yardım alarak kontrol ettirmenizi öneririm.

Direkt kablom geliyor sonra ben gelen bakır kabloyla RJ11 takıp modeme bağlıyorum dönüştürücü yok.

Dış hat , saha dolabı/santral uzaklığından kaynaklı olarak zayıflama yüksek çıkabilir. Siz maksimum hız ataması isteyiniz destek kaydında , kopma ihtimali olabilir bunu onaylıyorsanız temsilci verilebilir maksimum hızı tanımlayacaktır.

1 Beğeni

Dışarıdan gelen bakır kablo modeme direkt mi bağlanıyor yoksa arada rj 11 soketli (dsl/telefon kablosu) kablo var mı? Varsa bakır kablo ile DSL kablosu arasında ki bağlantıyi kontrol edin. Herhangi bir sorun görünmüyor ise alabileceğiniz maksimum hız bu şekildedir.

1 Beğeni

35 Mbps paketteyim ama Download’ım 12’yi geçmiyor. Peki bu konu ile ilgili izlenebilecek bir yol var mı ?

Bir kaç defa modemi yeniden başlatıp test eder misiniz?