Yanlış Paket

Merhaba iyi günler. Hattım vdsl olduğu halde 16 mpbs hız aldığım için destek kaydı açtım ancak fotoğraftaki gibi bir yanıt geldi.

Türk Telekom saha ekiplerinin konu ile ilgili TurkNet’e dönüş yapmasını bekleyin. Bu süreçte modeminizi açık tutun lütfen.

Modem açık ve dsl sinyali var ben sadece yanlış paket olduğu için kayıt açmıştım bu şekilde yanıt geldi o yüzden konu açmıştım.

Açtığınız destek kaydı içine Sinyal alıyorum sadece VDSL paket tanımlı olmasına rağmen ADSL sinyal alıyorum diye ekler mısınız lütfen

Müşteri temsilcisi arkadaş harf hatası yapmış olabilir. VDSL sinyali alamadığınızı görüyorum yazmak istemiştir. Kaydın sonuçlanmasını bekleyin.

Vdsl geçişim sağlandı ancak hat değerleri kötü bu şekilde olması normal mi ?

Adem Bey, Merhaba internetinizi prizden mi yok dışarıdan bir cat6 kablo ile mi alıyorsunuz?

Snr değeriniz çok düşük ama, hat zayıflaması olarak Modeminiz hat zayıflaması yok gösteriyor. Bazı modemler bu konuda hatalı olabiliyor. Hat değerini sağlıklı bir şekilde göstermeyebiliyor. O yüzden bana detaylı bilgi verirseniz, size yardımcı olayım…

Telefon direğinden eve geliyor Türk Telekomun kendi kablosu ile başka ek birşey yok.

Peki, hız testi falan yaptığınız zaman herhangi bir dalgalanma oluyor mu ? Yada kullanabileceğiniz başka bir modem var mı ?

Hız testinde stabil 27 28 mbps hız çıkıyor şuan farklı bir modem yok maalesef ama hatta kopma felan olmuyor snr 5 e kadar düşüyor ancak yinede kopma olmuyor.

Tamamdır Adem Bey, kopmaya ya da dalgalanma olmuyorsa bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bölgenizde akşamları saturasyon oluyorsa ve 18:00 - 24:00 araları kopma yada çok dalgalanma yaşarsanız iç tesisatınız elden geçmesi gerekebilir. 30 mpbs olarak hattiniz Modeminizle buluşuyor bu yüzden 27 28 mpbs almanız gayet normaldir.

Teşekkür ederim. 2 ay önce mahallemize tip7 saha dolabı koydular içinden fan sesi geliyor ancak aktif mi değil mi bilmiyorum eve 600m uzakta .

Bağlı bulunduğunuz TT müdürlüğü’ne giderek proje bölümünden bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

1 Beğeni