Ya siz şaka mısınız

Destek Numarası 46411134

12 eylülde başvurdum. 14 ünde kurulum yapıldı kullanmaya başladım interneti 100 mbit hızda. Baktım internet habire kopuyor. ANKASTREDEN MODEM SIFIR CAT 6 KABLOSU TAKTIM Sonra konuyu bir araştırdım vah ki ne vah türk netin bu konuda dosyası kabarıkmış. Bulunduğum bölde 100 mbit kaldırıyor diye TurkNet aldım. Snr ayarım dalgalanıyor diye 75 mbite düşürün dedim düşürdüler yine dalgalanıyor bağlantı kopuyor dedim çözün şunu. Ücretli ekip olayı gerçekleşti. Adam geldi baktı sorun türk telekomda dedi. TurkNet destekten gelen yanıt tt ye bildirdik ilgileniyor.Sonra ki yanıtsa sorun müşteri kaynaklı oldu. Bu tarz şikayetleri defalarca okudum kİmsede çözülmemiş!

1 Beğeni

şuan bendede o sorun var. türk telekomun saha dolabından gelen kablo eski oldugu için sorun yaşıyorum 1 2 haftadır ugraşıyorum bende. umarım sorunun düzelir.

Merhaba, değerleriniz özellikle zayıflama değeriniz portsal bir durum gibi ve anormal. Saha dolabı mesafenizi öğrenebilir miyim? Peki, aşşağıda ki kontrolleri bir yapın elektrikçi ile:

• Ek, dsl prizi ve splitter kullanma/yenile (YAK1)
  • Ankastre ve kablo bağlantılarını kontrol ettir, duruma göre yenile (YAK1)
1 Beğeni

bağlantı yenile yapınca düzeliyor mu.

Biraz sabır ederseniz çözüm bulunacaktır . TurkNet Turktelekom alt yapısını kullanıdığı için araya aracı insanlar giriyor ve biraz ugraştırıyorlar lakin sabit internet yakaladığında bir daha asla bozulmadıgını goreceksin. TurkNet candır bunu öğrendim seneler sonra …

3 Beğeni

Müşteri sorumluluğunda arıza diye dönüş yapan TT ekipleri. Bir çok sorunla anında ilgilenmiyorlar ya da geçiştiriyorlar. Konunun takipçisi olun eninde sonunda ilgilenmek zorundalar. Sizin yaşadığınız sorunun benzerini 15 gün kadar yaşadım sonrasında çözüldü ve bir daha sorun yaşamadım.

1 Beğeni

Bende TurkNet desteğe dedim portu kontrol edin değiştirin ya da telekoma bildirip ankastreyi mi yeniliyorsunuz napıyorsanız yapın çözün sorunu lütfen dedim. internetten kontrol ettiğimde saha dolabına uzakılık 50 metre gösteriyordu… Splitter falan yok direkt ankastreden modeme bağlı cat 6 kablosu yeni. 75 mbitte iken bile snr değeri 15 lerdeydi 1 gün sonra yine bozuldu ve hat zayıflama değerimde iyiydi. hergün dah kötüye gidiyor

şuan 40 mbit hız veriyorlar günde 3 kez kopuyor dsl 2 dk sonra geliyor. modem tp link td w9970 v3

son değerler bunlar. sorun ankastrede yazmışlar da yahu bu ankastre benim malım mı türk telekomun malı değil mi? Türknetten ilk kuruluma gelen arkadaş ek kabloya bağlamıştı cat 6 kablosunu ben kabloda ek olmasın diye türk telekomun isim yazıp 15 cmlik bıraktığı ek kabloyu bile söküp direkt cat 6 yı takmıştım

bu da cevapları

benim derdim şu 100 mbit diye aldık neti bari 75 alsaydım. 50 de kaldık o da koparak. 40 yıllık bina ankastre eski ve ankastre bunu yenileyecek olna türk telekom değil mi?

Değerlerin düzelmiş.

Maalesef, gönül ister ki daha yüksek hızları alalım ama altyapı yetmiyor ve 75mb pakete geçin ama 50mb ve SNR16dB de kopma olması garip. Kablonuz, tek halde modeme giriyor değil mi? Farklı bir modem kullanmayı denediniz mi?

kutuyu türk telekom değiştirir ama daireye kadar olan kablo müşteri sorumluluğundadır telekomdan yeni kutu talep edebilirsiniz tanıdık elektirikçi varsa o bile halleder

daireye kadar olan kablo dediğin telefon kablosu mu cat 6 falansa o zaten sıfır kablo. bina en az 40 yıllık ankastrenin içinden belli vidalar paslanmış neredeyse. TurkNet yerinde destek için kontrole gelen arkadaşa demiştim kutu değişse sorun kalmaz diye. O da abi kutu değişmekle kalmaz yeni hat çekmek için sokağı kazması lazım telekomun demişti. uğraşmazlar falan gibisinden.

Evet türknetin iş tanımında değil o kısımlar tamamen telekoma ait binada yönetici varsa tüm dairelerden imza toplayıp telekoma dilekçe verebilir ya da bireysel olarak da başvurulabilir

Hattınz, SNR sınırından ve yüksek ve yüksek kapasite kullanımdan dolayı alacağınız en fazla hızı almışsınız, değerleriniz normal.

Bu tarz değişimler de ya ankastreye gelen kablolar değişir ki çok düşük ihtimal ya da reglet kutusu değişiri ki bunun yapılması pek sanmıyorum zaten yapılmasına gerek yok, reglete giren kabloyu çıkarıp YAK1 iler birleştirebilirsiniz.

Bugün biri gelmiş ankastredeki kablonun yerini değiştirmiş üst taraflarda boş yere takmış zaten binada 2 kişide internet var. birde ek yapmış kabloya ben eski esi söküp direkt bağlamıştım ne güzel onu da bozmuş… hızım 20 mbite düşmüş şaka gibi. bir de hızınızı düşürtün burası anca bu kadar kaldırır deyip gitmiş. türknetteki arkadaşa dün dedim hızım 90larda 75e sabitle şunu 90 ı kaldırıyor diye öyle yaptım dedi ve gece kopmalar başladı. bugün adam gelmiş kabloların yerini başka yere taşımış 20 mbit alıyorum. hat zayıflaması artmış snr aynı duruyor bu hızda.kendim ek kabloyu çıkarıp eski yerine taksam mı acaba. bunlar benimle başak geçiyor galiba

[quote=“sercinho, post:21, topic:16043”]
Bugün biri gelmiş ankastredeki kablonun yerini değiştirmiş üst taraflarda boş yere takmış zaten binada 2 kişide internet var. birde ek yapmış kabloya ben eski esi söküp direkt bağlamıştım ne güzel onu da bozmuş… hızım 20 mbite düşmüş şaka gibi. bir de hızınızı düşürtün burası anca bu kadar kaldırır deyip gitmiş. türknetteki arkadaşa dün dedim hızım 90larda 75e sabitle şunu 90 ı kaldırıyor diye öyle yaptım dedi ve gece kopmalar başladı. bugün adam gelmiş kabloların yerini başka yere taşımış 20 mbit alıyorum. bunlar benimle başak geçiyor galiba