Windows 11'de IPv6 için DoH aktifleştirme

Merhaba arkadaşlar, halihazırda kullanmakta olduğum IPv4 üzerinden DoH (DNS ove HTTPS) hizmetini IPv6 için de kullanmayı denedim ancak alt kısımda şifreleme seçeneği kısmını aktif edemedim. Google, Quad9 ya da Cloudflare’ın IPv6 DNS adreslerini kullandığımda aktive olan seçenek AdGuard gibi daha çok üçüncü parti olan DNS adreslerinde aktifleşmiyor. Bu konuda bilgisi olan bir forumdaşımız yok mudur? :smiley:
AdGuard DNS girildiğinde: Ekran-g-r-nt-s-2021-12-13-222217 — ImgBB

Google DNS girildiğinde: Ekran-g-r-nt-s-2021-12-13-223212 — ImgBB

Ek olarak sorguların şifrelenmeden gittiği NextDNS üzerinden de belli oluyor onu da şu şekilde göstereyim : Ekran-g-r-nt-s-2021-12-13-224013 — ImgBB

Merhaba Windows 11 e geçmedim sanal makine ile deneme yapıyorum bende port açamadım aes key i kabul etmiyor daha sıkıntılar var.

1 Beğeni

Pi 4 + pihole + cloudflare doh kullanıyorum. Cloudflare doh ipv6’da da sıkıntısız çalışıyor. Sistemim Windows 10 x64.

1 Beğeni

@KASPAROV Win 10 Insider’da iken daha kötüydü yine toparlamışlar da genellikle IPv4 tarafını halletmişler gibi duruyor :smiley:

@achfighter Hocam ben pi zero + adguard home kullanıyordum ancak ev ahalisi performansından memnun kalmayınca daha doğrusu whitelist düzgün oluşturulmadığından kapatmamı söyledi ben de NextDNS’e geçtim Premium kullanıyorum. Adguard Home da öneririm nezdimde pihole’den daha başarılı Unbound ya da Stubby ile de daha verimli çalışıyor. VPS’imde de Wireguard + Algo kullanırken buna geçip leaking’in de önüne geçmiştim.

1 Beğeni