Wifiye bağlanınca modemin resetlenmesi

Merhabalar, interneti yeni bağlattım türktelekomun vdsl modemini kullanmaktayım kablolu bağlantı ile herhangi bir sorun yokken wifi ile telefon leptop farketmekesizin internetten herhangi bir videoya denk geldiğimde modem kendini resetliyor tüm ışıklar birden yanıyor ve modem yeniden başlatılıyor bu sorunu bir türlü çözemedim yardımcı olurmusunuz…

Bir bilgisi olan yokmudur acaba :frowning:

Modem teknik servisi ile iletişime geçmenizi öneririm.

ya hocam senin cevaplarına bitiyorum :slight_smile:

1 Beğeni

:slight_smile: Şu anda yapılabilcek en iyi çözüm bence servis ile iletişime geçmek bir sıkıntı varsa tespit edilir belki donanımsal bir arıza vardır veya yazılımsal ise güncellenerek çözülebilir.

1 Beğeni

Peki modem güncellemesi nasıl yapılmaktadır bilgisiz biri olarak en basit yöntem nedir :slight_smile:

Modem markanız nedir? Size yardımcı olmaya çalışacağım.

tp-link td-w9970 v3
Turktelekom VDSL modemidir.

Modem sürümünü kontrol edip yazarmısınız?

O modeme güncelleme yapılmamaktadır. Sürüm vs yazmanız bir şeyi değiştirmeyecektir. Bir zaman TT kendi destek veriyordu. Ağa bağlı iken kendi oto olarak güncelliyordu ama uzun süredir böyle bir durum olmamakta. O yüzden güncelleme ile olacak bir şey değil. Bahsettiğiniz şeyin olması da tuhaf. Modem kasıyor gibi bir durum var sanki. Eğer modem arızalanmamış ise; modemi resetleyip tekrar kurun. WPS kapatın, USB kapatın. MAC filtreleme gibi ayarlar varsa yapmayın. QSS te aynı şekilde. Bir de reperat vs gibi cihaz kullanıyorsanız onunla da çakışıyor olaiblir. Bende oluyordu. Bir de DNS ekleyin. Tüm bunları yapmana rağmen düzelmiyorsa modemi at çöpe gitsin kaç senelik modem :slight_smile:

20.08.05.01006
Buyrun

Şu anda kullanmış olduğunuz sürüm günceldir.Yaşadığınız sorunla ilgili olarak Türk Telekom TP-Link Modem Sentim Bilişim sayfasına giderek iletişime geçmenizi öneririm.

ya satırlarca şey yazmışız ama hiçbir önemi yok. çok komik :smiley: sen şimdi git modem için arkadaşın dediği gibi sentim’i arayarak danış ya da modemi gönder kendilerine :smiley: :smiley:

çok önemi olmayacak ama ben yine de söyleyeyim. sentim kadar boş firma yok. bozuk modemi göndermemize rağmen bir sorun yok diyip garantili olmasına rağmen teknik destek ücreti aldılar ve tüketici hakem heyeti sonrası arayıp ricada bulunup geri ödeme yaptılar.

neyse size başarılar :smiley:

1 Beğeni

DNS ekleme olayı hangi dnsyi kullanacağım

1.1.1.1 ve 1.0.0.1 i kullanın.