Wifi sıkıntısı

Merhabalar. Gigafiber kullanıyorum fakat instagram, youtube, twitter, facebook, disney+ gibi uygulamalarda sıkıntı yaşıyorum. Evdeki kablosuz bağlı bütün cihazlarda bu uygulamalar ara sıra sıkıntı çıkarıyor (sayfa yüklenmemeleri açılmamaları vb.) Modemi resledim bir sonuç alamadım. Turknetin uygulamasına girerken bile sorun yaşıyorum yüklenmiyor. Bahsettiğim tüm site ve uygulamalara sorun yaşadığım an mobil veri ile sıkıntısız bağlanabiliyorum. Sebebi ne olabilir acaba bilgisi olan var mı? Teşekkür ederim

Modem üzerinden ipv6 ayarını kapatın. Cloudflare dns kullanmayı deneyin

1 Beğeni

İpv6 kapattım düzeldi sanırım. Turknetin müşteri hizmetlerinden çok daha hızlı yardımcı oldunuz sağolun gerçekten.

1 Beğeni

Rica ederim ne demek iyi kullanımlar

Sorunu ipv6 kapatarak çözmüşsünüz ama bu çözüm değil. Sorun kullandığınız modemin beceriksizliği. Bağlandığı yerde ipv6 yoksa ipv4’e gitmesi lazım, bunu beceremiyor maalesef

Evet zyxel de ben de ipv6 kullandım ipv6 saçma sapan çalışıyordu. Twitterda fotolar vs yüklenmiyordu keenetic e geçtim dünya varmış dedim :grinning:

alakası yok modemle bu sorunun. Bu forumda ipv6 ve uygulamalardaki sorunu ilk tespit eden kişiyim ve sorunu yaşayan bir çok kişiye ipv6 kapattırıp çözüm bulabildik. Modemlik problem olsaydı bu kadar kişi sorun yaşamazdı

Modemden Onur kardeşim. Aynı hat farklı modemle sorun yaşanmıyor. İpv6 beta testlerinden beri v6 açık ben de

Zyxel de v6 açıkken twitterda fotolar gelmiyordu. İnsta düzgün çalışmıyordu zyxel den keenetic e geçtim neredeyse 1.5 sene oldu hiçbir sorun yok

o zaman asusda da problem var… Bir sürü arkadaşda denedik onların modemlerde farklıydı hep problem vs… Hatta ben en çok sorunu borsa matrix uygulamasında yaşayıp komple kapatmıştım artık

1 Beğeni

Biz iki asusta çalıştıramadık v6yı zaten. Ben beta testlerinden beri kullanıyorum sorunsuz

ben asus Turknetteyken sorun yaşamadım ac51 ile ama twitterdı matrixdi oydu buydu uygulamarda hep problem yaşadım ve kapadım.

zyxel de ben se sıkıntı yaşıyordum. bazen twitter girmiyor girse fotolar yüklenmiyor abuk subuk şeyler oluyordu. hadi beta da o yüzden felan geçiştiriyordum kendimi sonrasında yeni sürümde ipv6 iyice uçtu kızıp satmıştım başka modeme geçince anladım olayı

ah yok mu şu keneticler… ellerinden gelse ölüme çare olacaklar :grin:

her şey yazılımda bitiyor aslında. mesela City de Mesh problemi vardı elektrikler gidip geldiğinde bağlanmıyordu çözmemiz 2 ayı aldı :smiley: 3.6.12 de sorunsuz olan Mesh 3.7.x sürümünde Kontrolör cihaz kapatılırsa City mesh e dahil olmuyordu vs. ipv6 muhabbetide bunun gibiydi zyxel de abpm 3 sürümünde abuk subuk olsa da çalışıyordu abpm 4 te iyice gitti :smiley:

1 Beğeni

Modemden ve tekrar yazıyorum modemlerin beceriksizliğinden…. Bazı markalar çok büyütülüyor ve sonuçları ortada. Bir zamanlar iyi olabilir bazı markalar ancak bu ekip işi.

Hatta bazen okuyorum yok firmware yükle, yok sıfırla dene, yok ipv6 kapat gibi tuhaf şeyler ve gülüyorum. Ve çok dahil olmuyorum bu konulara, çünkü modemin doğasına aykırı işler. Modem modemdir ne verilirse onu yapar, yapamıyorsa sadece bir tuhaf ömür törpüsüdür.

2 Beğeni