Wifi sıkıntısı

Merhabalar. Gigafiber kullanıyorum fakat instagram, youtube, twitter, facebook, disney+ gibi uygulamalarda sıkıntı yaşıyorum. Evdeki kablosuz bağlı bütün cihazlarda bu uygulamalar ara sıra sıkıntı çıkarıyor (sayfa yüklenmemeleri açılmamaları vb.) Modemi resledim bir sonuç alamadım. Turknetin uygulamasına girerken bile sorun yaşıyorum yüklenmiyor. Bahsettiğim tüm site ve uygulamalara sorun yaşadığım an mobil veri ile sıkıntısız bağlanabiliyorum. Sebebi ne olabilir acaba bilgisi olan var mı? Teşekkür ederim

İpv6 kapattım düzeldi sanırım. Turknetin müşteri hizmetlerinden çok daha hızlı yardımcı oldunuz sağolun gerçekten.

1 Beğeni

Sorunu ipv6 kapatarak çözmüşsünüz ama bu çözüm değil. Sorun kullandığınız modemin beceriksizliği. Bağlandığı yerde ipv6 yoksa ipv4’e gitmesi lazım, bunu beceremiyor maalesef

Modemden ve tekrar yazıyorum modemlerin beceriksizliğinden…. Bazı markalar çok büyütülüyor ve sonuçları ortada. Bir zamanlar iyi olabilir bazı markalar ancak bu ekip işi.

Hatta bazen okuyorum yok firmware yükle, yok sıfırla dene, yok ipv6 kapat gibi tuhaf şeyler ve gülüyorum. Ve çok dahil olmuyorum bu konulara, çünkü modemin doğasına aykırı işler. Modem modemdir ne verilirse onu yapar, yapamıyorsa sadece bir tuhaf ömür törpüsüdür.

2 Beğeni