WiFi ile yeterli performansı alamıyorum ☹️

iyi günler 1 ay önce Türktelekom dan TurkNet 'e geçtim geçerken modemi de yeniledim modemim biraz eskiydi (ttnet Airties) yeni aldığım modem (tp link archer vr2100) modemi TurkNet 'e geçdiğim gün kurlum yapmaya gelen abi kurdu eski internetim wfıden uzak bir odada 2 diş çekmesine rağmen yayınları falan 1080p izleyebiliyordum yeni internetim de ise full çekmesine rağmen 480p de zar zor izliyorum kabloluda herhangi bir sorun yok TurkNet desteğe yazdığımda bir sorunun olduğunu ve düzelteceklerini söylediler 2 gün geçti mail atmışlar dowland hızınız yükseldi diye (65 dowland alıyordum 70 e çıkarmışlar) eski internetimde böyle sorunlar olmuyordu 7/24 aynı aynı stabilite de çalışıyordu şuanda kablolu da bile yoğun olan saatlerde anlık donmalar alıyorum (eski internetimden 24 dowland almama rağmen ailemdeki herkes yayın film vb şeyler yapsa bile hiç bir şekilde donma falan olmuyordu) sorunun internet sağlayıcısından mı yoksa modemin kanallarından mı anlayamadım(modemin kanalları otomatik) kısaca toparlamam gerekirse wifinin yanında değilsem wifı full çekse bile 1080p yayın izleyemiyorum instagramda reels bile bazen donarak izleniyor modemin yanında bakarsam sorun yok yardım edebilirseniz çok sevinirim iyi forumlar

Merhaba, TP link vr2100 yazılımı son güncellemesinemi sahip ?

Archer VR2100(EU)_V1_210722

Bende de aynı modem var son yazılımı kullanmıyorum. Bir önceki yazılımı kullanıyorum. Birde öyle denersen bakalım aynı şeyleri yaşayacak mısın.

@CKLasT bana discordan veyada başka bi yerden modem ayarları konusunda yardım edebilirmisin şu anda bile modem le aynı odada olduğum halde twictchden 1080p yayın izleyemiyorum

geçen gün arayüzden güncellemiştim

1. Olan yere rar dosyasını çıkar bir tane sonunda .bin yazan dosyayı yükleyeceksin.

Siteye giriyorsun

dediklerini yaptım peki akıllı bağlantı açık mı sende ve kanallar otomatik mi

Ben iki ye ayırdım .

2.4 G 12 kanal 40 mhz
5g Dfs lerden seç 80 MHz yap.

Birleşik yapacaktım, bazı cihazlarım 2,4 g odaklı.

ben hangi kanalı seçmeliyim hangisi daha boş bu ss wifı ile aynı odadan (uzaktan da iyi çekmesi önemli) tp-link 82ba benim en üsteki)

3 de iyi 13 iyidir. 5G zaten DFS olduğu için hiç bir kanala denk gelmez.

yani sence belli bir kanal mı yapmalıyım yoksa otomatikde mi durmalı mod önemli mi 5g de yüksek dfsli mi yoksa düşük mü seçmeliyim (yükseldikçe veyda da düştükçe ne değişir) @CKLasT

DFS yüksek seçin daha iyidir.