Wifi hızım çok düşük

internet hizim kablolu pc de 70 mb ama telefon daki hizim 5 mb bile geçmiyor oysa internet ilk bağlandığında 65mb aliyodum belki dns değiştirirsem düzelir dedim oda olmadı modem arayuzununden tekrar kurulum da yaptim bir türlü duzeltemedim

Merhaba, yaşadığınız sorun ile ilgili https://turk.net/online-islemler/ üzerinden destek kaydı açmanız durumunda uzmanlarımız kontrol edecek ve sorunu en hızlı şekilde çözümleyecektir :rose:

Wifi kanal ayarlarını kontrol et. 2.4 GHz için kanal 13’ü seç. 5 GHz için 36’yı seç.

Merhaba,

Bu durumda şöyle bir yol izleyebilirsin;

Modem ile cihaz arası uzaklığını minumum seviyeye getirerek kısaca modeme yaklaşarak bir hız testi yapabilirsin.

2.4GHz 'e bağlıysan 5GHz 'e bağlayarak daha iyi verim alabilirsin ama şunu unutma ki 5GHz 'nin çekim alanı düşük hızı yüksektir.

Eğer ki 2.4GHz ve 5GHz frekanslarını Wi-Fi sekmesinde göremiyorsan cihaz üzerin de modem arayüzünden 2 kanalı da açman gerekiyor.

Modemi resetleyip tekrar kurulum yapıp arayüz ayarlarını ellemeden deneyebilirsin bu süre de modemin adaptörleri dahi çıkar temiz bir ip alsın onun üzerinden deneme yap.