VoWIFI

cihaz samsung değilse normal.
samsung vodafone TurkNet şeytan üçgeni problemli.

1 Beğeni

içerisinde Vodafone olup sorun olmayan bir şey görmedim daha. 3 aydır kapasite arttırımı için her gün arıyorum çözeceğiz diyorlar ve orada kalıyor. Üzerine 4 kez yetkili birinin aramasını istedim ve kimse aramadı beni. neredeyse bir ay olacak. Kısaca içerisinde Vodafone geçiyorsa uzak durun. TT den kötü.

Şurada yönetici arkadaşlar açıkladı…

Sınırsız paket başka operatörde olsa durmayacağım ama diğer operatörlerde sınırsız paket yok. O nedenle katlanmak zorunda kalıyorum. Aylık 300 GB ortalama mobil veri kullanımım oluyor.

Şuan Ankaradayım Vodafone süper. En kötü 50 60 Mbps görüyorum. TT de 150 Mbps alabiliyordum evden. Zaten evde TT Fiber kullanıldığımdan ihtiyacım olmuyor. 5 aydır Trabzon’daydım. Trabzonda lazım oluyor bana. 1 Mbps yi zor alabiliyorum. Evin içerisinde heykele dönüyorum. İyi çeksin 30 Mbps görebileyim telefonu diye duvara falan bantlamışlığım var. :joy:

Vodafonun her yerde berbat olduğu konusunda katılıyorum. İyi derken sadece nasıl olduysa evde iyi. Onun dışında havaalanında ve farklı farklı bölgelerde denedim. Hiçbirinde iyi bir performans sağlamıyor. Herhalde benim olduğum yerdeki baz istasyonunu kuran kişi yanlışlıkla doğru kurdu. :joy:

Bu konu ile ilgili müşteri hizmetlerindeki bir kişi faz faz altyapı iyileştirmeleri yaptıklarını söyledi. Pandemi döneminde çalışanlarından haberi olmamış vodafonun. Sorun olduğunda çalışanlar soruna müdahale bile etmeden düzeltildi diye geri dönüş falan yapmış. :joy: Bakalım bende şu altyapı iyileştirmesini bekliyorum. Trabzon faz 3 teymiş. Daha faz 2 tamamlanmamış.

Nedendir bilmiyorum ama IOS cihazımda TürkTelekom VoWiFi çalışmamaya başladı. Cihaz VoWiFi’a geçiyor ama ne arama yapabiliyorum ne de aramalar geliyor. Çok saçma bir durumdayım. Çözümünü bilen var mı?

Sınırsız pakette 5 Mbps hız sınırı var belki de yaşadığınız hız sorunu ondandır.

İki farklı paket var. 5mbps olan daha ucuz. Ben hız limitsiz kullanıyorum. İyi bir nokta bulursam ki çok zor 120 Mbps alabiliyorum. Ama vodafone o kadar kötü ki hizmet konusunda stabiliteyi veremiyor.

Diğer paketi duymamıştım

Müşterinin son 30 gün içerisindeki mobil veri kullanımı 100 GB kullanım eşiği olacak şekilde
belirlenmiştir. Son 30 günde 100 GB üzeri kullanım gerçekleştirildiği tespit edilmesi durumunda
mobil internet hızının yavaşlatılma hakkı Vodafone tarafından saklı tutulur.
Şöyle bir ibare var taahhütnamede bunu yaşıyor olabilir misiniz?

Paket kaynaklı sürekli bir yavaşlama problemim yok. Sıkıntı o bölgede vodafonunda kabul ettiği yoğunluk sebebiyle yaşanan yetersiz sinyal ve buna bağlı hız düşüklüğü. Bazı zamanlar durduk yere hattan bile düşebiliyorsunuz. Günde bir kaç kez mobil veri tamamen gidiyor. İnternet kullanımım şu an 228 GB fakat 68 mbps hız aldım az önce.

Sorun biraz daha garip. 3 bloklu 15 katlı bir yerdeyim. Blokların katlarına göre bile hızlarınız değişiyor. Şöyle anlatayım. 14. katta salonun bir ucunda internet 70 mbps diğer ucunda 1 mbpsyi zor görüyor. Başlarda böyleydi. Mart ayından itibaren hızlı olduğu yerde de çekmemeye başladı. Daireden çıkıyorum. Karşılıklı iki asansör var onların tam ortasında 60 - 80 Mbps çekmeye başlıyor. Sorun vodafonunda dediği gibi yoğunluk kaynaklı. Bölgedeki vodafonlularada sordum hepsi aynı sorundan şikayetçi.

Ya illaki her yerde aynı hızda çekmez. Birçok etken var. Ama saat 20:00 da 144p bir videoyu bile izletemiyor. Saat gece 2 de kontrol ettiğimde akşam yoğun saatte 0.06 Mbps çıkan hız testi sonucum artık 40 - 50 Mbps arası çıkmaya başlamış.

En sinir bozucu tarafı günlük arayıp bildirmeme ve rahatsız etmeme rağmen hiçbir şekilde sorunun çözümlenmemesi. Bölgenize yatırım yapmak için ileride değerlendireceğiz deyip sıyrılmaları.

Aynen benzer. Ping bile aynı :smile: Tek farkı sadece elektrik kesilince değil her zaman olması.

Bu konuda bir gelişme var. Sizleri buradan bilgilendirmek istedim.

Bildiğiniz kadarıyla voWifi sorununu Network Ekiplerimiz detaylı olarak takip ediyordu.

Samsung, Vodafone ve TurkNet üçlüsü olarak birlikte sorunun çözümü için çalıştık. Gerekli arka planda geliştirmeler ve testler yaparak sorunun neden kaynaklandığını gözlemlemeye başladık. Daha sonra yapılan incelemeler doğrultusundan Samsung cihazlarındaki MTU değerlerinde sorun gördü. Çözümü için 3-5 ay istedi ve tüm cihazlarına bu durum ile ilgili bir yazılım güncellemesi getirecekler.

Bu konuda mesaj bırakan herkesin emeğine ve desteğine sağlık. Günün sonunda sorunun kök nedeni bulunmuş ve gerekli çalışmalara başlanmış oldu.

1 Beğeni

Nedendir bilmiyorum ama IOS cihazımda TürkTelekom VoWiFi çalışmamaya başladı. Cihaz VoWiFi’a geçiyor ama ne arama yapabiliyorum ne de aramalar geliyor. Çok saçma bir durumdayım. Çözümüyle alakalı bir bilginiz var mı?

Bu konu hakkında sizi yanlış bilgilendirmek istemem. Network ekiplerimize bir sorayım danışayım. Net cevap alırsam size bilgi veririm.

1 Beğeni

Yeni TurkNet kullanıcısıyım.
Bu sabah arama yapmak için çabaladığımda telefonumun hiçbir arama yapamadığını fark ettim.
Biraz uğraşınca sorunun VoWifi ile alakalı olduğunu anladım.
TurkNet tam bir hayal kırıklığı yaşattı.
Samsung & Vodafone kullanıcısıyım.

Evet haklısınız ancak uzun yıllardır Turkcell Superonline fiber altyapısındaydım ve hiç bu tarz bir sorunla karşılaşmadım. Yani yalnızca Vodafone’u suçlayamam bu sorun için.

1 Beğeni