VoWIFI

Tahminen ne zaman vowifi kullanabileceğiz TurkNet’te?

1 Beğeni

Ben de merak ediyorum

Sanırım para verdiğimiz zaman :slight_smile: yakın zamanda sorduğumda statik ip alırsam düzeleceğini söylemişti sevgili Türknet destek. Ama benim tahminim ipv4 'le bu sorun çözülmeyecek. ipv6 'nın da biz kullanıcılar için ne zaman geleceği belirsiz. Yakın zamanda ipv6 kullanmak isteyenler için bir deneme konusu açıldı ve test edilecek. Umarım en kısa zamanda gelir. Çünkü çok yüksek ihtimalle ipv6 'da VoWifi sorunu tamamen çözülecek diye tahmin ediyorum.Çünkü Blok ip kullanıcıları şuan çok fazla ipv4 'de. ipv6 ise 100’lük blok olayı tamamen kalkıyor.

Ben kullanabiliyorum. Sizdeki sorun nedir? Modeminizden ALG özelliğini etkinleştirmeniz gerekiyor. SIP ALG olarak adlandırılır.

İPhone cihazımda kullanıyorum uzun zamandır.

açık görünüyor

Turk Telekom’dan TurkNet’e geçtiğimden beri Vodafone ve TT voWIFI hizmetlerini kullanamıyorum. İnternette biraz araştırınca cgn’ye geçişle birlikte 2018’den beri insanların sorun yaşadığını gördüm. cgn sistemine geçildiği zaman da TurkNetliydim ancak o zaman vowifi kullanmıyordum sanırım hatırlamıyorum.

1 Beğeni

Maalesef ayar açık değişen bir şey olmadı

Statik IP mi kullanıyorsunuz?

Evet statik kullanıyorum ama statik kulkanmadığım zamanlarda da çalılıyordu vowifi

1 Beğeni

Türknette zaten yıllardır var VoWifi. Bulunduğum yerde 3 operatörde de çalışıyor.
Yazın turkcell gitmişti aradım dedilerki baz istasyonu çalışmaları olduğundan dolayı o bölgede hizmet şu an veremiyoruz 2 aya geldi.
Zaten full çekiyosa Vowifi çalışmaz.
Modemden modeme değişiyor her modemde olmuyor.
Operatör ayarlarından sim kartı için volte açılmazsa çalışmıyor.
Telefondan da açık olması lazım, eski telefonlar desteklemiyor.
Uçak moduna alıp öyle deneyin şebekeye bağlanmaya çalışın …

1 Beğeni

Uçak modunda kullanıyorum zaten. Varsa bir çözüm öneriniz deneyeyim.