VMG8623-T50B IP Alma Sorunu

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Aralık 2020’de TurkNet’ten aldığım Zyxel VMG8623-T50B modemi ilk birkaç ay sıkıntısız şekilde kullandım. Daha sonralarda kopmalar başladı. TurkNet ile iletişime geçtim teknik arızalar olduğu ve düzeltildiği söylendi 1-2 hafta daha sorunsuz kullandım interneti. Daha sonra kopmalar tekrar başladı ve bu sefer iç tesisatta sıkıntılar olduğu söylendi. Farklı bir marka modem taktığımda interneti sorunsuz bir şekilde kullandığımı belirttiğimde bana modemde sıkıntı olduğu ve Zyxel ile iletişim kurmam gerektiği söylendi. Zyxel ile iletişime geçtim ve modemi garanti kapsamında teknik servise gönderdim. Bana yeni bir yazılım yüklendiği ve yapılan testlerde modemin sıkıntısız çalıştığı söylendi. Modem eve geldiğinde aynı sorunlar devam etti ve yaptığım tetkiklerde modemin IP almadığını tespit ettim. Modemi ilk çalıştırdığım zaman IP alıyor fakat 10-15 dk kullandıktan sonra IP almıyor. Modemi kapatıp tekrar açtığımda yine IP alıyor yine 15 dk sonra IP almıyor. Modem kurulumunu doğru yaptığıma eminim zira iki modemi de defalarca sıfırlayıp tekrardan kurulum yaptım. Bu sorunu nasıl çözebileceğim konusunda fikri olan var mı?

SNR Margin değerlerim şu şekilde

Kendi kendime çözdüm arkadaşlar teşekkürler.

Çözümü yazarsanız bence aynı sorunu yaşayanlar için işe yarar olabilir.

Merhaba dostum, neredeyse aynı sorunu ben de yaşıyorum. Hatta modemi arıza için gönderdimde aynı cevabı aldım. Çözüm yolunu benimle paylaşabilir misin? Veya bir iletişim adresin varsa oradan bana yardım edersen çok mutlu olurum. Teşekkür ederim.