VESTEL DGW9000 Modem IPv6 Ayarları

Merhaba, Sevgili Türk Telekom bana bugün TurkNet bağlantıma istinaden bu eşsiz modemi getirdi. Bu modeme modem demeye utanıyorum ama söz konusu alette IPv6 nasıl açacağım bilen var mı acaba?

Bulsan bile ipv6 kullanan hiç bulamayabilirsin neyse kolay gelsin.

Hocam o alet çok sorunlu birşey. Onu TurkNet değil malum telekom veriyor kendi altyapısında.

Başka router kullanabilirsiniz diye tahmin ediyorum vestel routerla başka router kullanan ben dahaden görmedim ama.

Ben de dün paneline göz atma fırsatı buldum bu modemin. WAN profili oluştururken PPPoE altında ipv6 seçeneği yer almıyor, fakat modemin IPv6 desteği var deniliyor. Muhtemelen yazılımsal olarak kapatıldı bu destek. Yazılım güncellemeleri de TT tarafından tr-069 ile dağıtılmakta. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :slight_smile:

2 Beğeni

IPv6 kapatma sebepleri modemin performans artışı falansa teşekkür ederiz ama gerçekten boş bir müdahale yani bu modemlere yapılanlar. Özgür bırak sadece yetkisiz erişimleri kısıtla ve yeni sistem açıklarını kapatmaya odaklan çok mu şey istiyoruz acaba. Hangi akla hizmet ediyorlar bilmiyorum