Ve gi̇ne i̇nternet yok

abi biktim.yemin ediyorum.hergun aksam saat 11 le sabah 6 arasi internet kesiliyo dsl isivar internet yok bunun sebebu nedir.hergun bunh yasamaj zorundamiyim anlamis.degilim yayinim pert .kaybim.cok bunu acaba TurkNet karsilicakmi hayir artik su sorunlardan kurtarin bizleri ping.yuksek.olur simdide internet gider 30 dk dir internet yok.istanbul tuzla aydinli santral

Hat değerlerinizi atar mısınız

bisaniye hemen aticam

normalde crc hatasida almazdm daireme.kadar cat6 kablo modem.sorunsuz asus ac750

2 gün önce bu gece altyapı çalışması yapılcağına dair mail gelmişti sizede gelmiş olması gerek isterseniz maillerinizi kontrol edin

hat degerlerim.nasil normalde 2db alirdim surekli kopma.olmazdi.crc hatasi hic yoktu lakin soyle birseyde var hergun bu saatlerde bu sorunla.karsilasiyorum malesef bugun olmazsa ertesi gun gine ayni sorun arada surekli yapiyo

Hocam snr değeriniz sıkıntılı. Çok hat zayıflamaniz yok ama kararlılığı arttırmak adına snr değerinizi 11 12 ye sabitler misiniz

11db- 12 db aldigim.zaman 50 megabit hizi anca alirim. 75 megabitten

kompasındansa stabil internet iyidir 35lik pakete gecin olmadı.

Kopma yaşamak yerine stabil internet kullanmak istemez misiniz? Yada elinizde VDSL destekli farklı bir modem varsa onu kurun onun da hat değerlerini atın bakalım

hocam modemim iyi 100 megabit hiz veriliyoken obilene.verilmiyo konu su kimse inkar etmesin bu aralar sık sık internetin gitmeleri sık sık.kopmalar vs cok asiri ping sorunu var ayni binamda komsum 100 megabit.hiz aliyo 8 upload super online pubg mobilde 28 ms alirken ben TurkNet de 75megabit hiz 8 upload aldigim ms 60-150 arasi peki bunun aciklamasini yaparmisin 28 nere 60 ila 150 nedir

Siz şunu yanlış anladınız downstream snr değeriniz çok düşük ve riskli durumda bunu hiç olmazsa stabilize etmek acısından snr değerinizi 10 a çekin ve destek talebi oluşturun. Sorununuz çözülene hattiniz iyilestirilene kadar kesintisiz internet kullanmış olursunuz. Hat kararlılığını sağlamak 7 db snr ile mümkün değil

reis onu anladim sknti yok demek istedigim.komsum 28 ms.aliyo ben 60 150 sitemim aslinda bu

yanlis anlama reis cat 6 kablo cektim oyle uyduruk bisi degil yani bakir aleminyum karisik degil 900 tl para verdim saf bakir cat 6

parca parca yaziyorum :slight_smile: lutfen kusura baknayin dostlar 7 db den 15 kadar ciktim emin ol son 2 aydir ayni sorun benim oyundaki pingim yuksek oldukdan sonra bi anlami yokki ve canli yayinim.pert halbuki 2 ay dir turknetde sorun var peki mehmet.bey komsum 28 ms aliyo fark nedir ?

hocam splitter kullanıyor musun kullanıyorsan gelen bağlantının fişini cek 3-4 saniye bekle tekrar tak saçma bir şekilde snr değeri olması gerektiği haline dönüyor bende belki sizinde düzelebilir

Çektiğiniz cat6 üzerinde splitter var mı kablo direkt modem ile buluşuyor mu ?

hocam size bir sorum var
Bağlantı kopması sorununu bende yaşıyorum 100 mbit tarifem var ulaşılabilir max hız 140 mbit
Snr değeri normalde 18-19 arası
Problem şu ki bazen 5dk bazen 30dk sonra snr 15 ardından 10 ve -3 kadar düşüyor ve haliyle kopma yaşıyorum.Tekrar bağlandığında sürekli -3 ile 10 snr değeri arasında gidip geliyor her seferinde bağlantı kopuyor.
Çözüm olarak splitter gelen dsl kablosunun fişini çekiyorum 3-4 saniye sonra tekrar takıyorum olması geren snr değerine dönüyor.Ama gün içerisinde veya gece mutlaka snr değeri düşüp bağlantı kopuyor. Splitter değiştirdim iç tesisatı değiştirdim şuan arkadaştan modemi aldım onu kullanıyorum snr değeri yine düşüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim
@mehmetcan

kablo direk modem.ile bulusuyo en ufak eklenti yok ankastreden direk modeme cat 6 saf bakir kablo suan piyasada %90 aleminyum bakir karisiktir anlamadim gitti vala benim icin onemli olan oyundaki ms dir gerisi umrumda degil acikcasi