Vdsl'e geçme

TurkNet 'e geçmeden önce sorgulama yaptığımda yapadan 50mbps hız alabileceğim yazıyordu. Geçişleri yaptım doğrudan yapaya dahil ettiler ve bir süre adsl bağlantı aldım. Vdsl e geçiş talep ettim altyapınız uygun değil VAE den 35 mbps alabilirsiniz denildi. İyi dedim VAE ye aldırdım uzun süre adsl olarak kullandım. Bu süreçte sürekli boş port sorgulattım. Sonunda interner paketi değişikliği butonu görüldü ve vdsl e geçiş işlemlerim başladı. 3 iş günü denildi yaklaşık 2 saat içinde hızlı internete geçişiniz tamamlandı dedi. Teknik bilgiler kısmından kontrol ettiğimde modem vdsl ile buluşuyor yazıyor fakat modemden kontrol ettiğimde adsl2plus olarak gözüküyor. Reset atıp tekrar kurdum. Modemi de türknetten satın aldım. Hali hazırda ayarlı gelmişti. Yine de kurdum kendim olmadı. Sadece vdsl modu açtığımda ise bağlantı gelmiyor. Sorun nedir tam olarak. Apartmanım yaklaşık 20 senelik kablolar bi hayli eski. Vdsl bağlantıyı taşımadığı için adsl moda alıyor olabilir mi ? Öyleyse eğer cat6 çekmeyi düşünüyorum ankastreden.

Modem ayarlarınızda bir sorun olduğunu düşünüyorum tekrardan kurmayı denermisiniz?

Tekrar tekrar denedim. Resetleyip 0 dan kurdum. Modem vdsl bağlantı algılamıyor. Otomatik adsl olarak görüyor. Dediğim gibi adsl bağlantıyı devre dışı bıraktığımda dsl ışığı sönüyor ve kesinlikle bağlanmıyor.

Utku Bey, Merhaba TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi’den konu ile ilgili arıza kaydı açıp, sorunu SS ekleyerek izah ederseniz size net bir bilgi ile 24 saat içinde dönüş yapılacaktır. Teknik Destek’deki arkadaşlarımız zaten sorunun kaynağı’nın sizden dolayı olduğunu görürse, neyi düzeltmeniz gerektiğini size bildirecektir.

Merhaba bulunduğunuz santralde boş port yok.

1 Beğeni

Ozaman nasıl vdsl olarak değişti hattım. Sistemde öyle gözüküyor.

Paketiniz değişmiş ama hattınız değişmemiş gibi.

TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden teknik ekibe yazdım. Bana türktelekomun geçişi reddettiğini tekrardan istek gönderildiği söylendi.

1 Beğeni