Vdslden adsle düşürüldüm

Dsl ışığım yanmıyordu günlerce internet sağlayamadılar şimdi de sorunu vdslden adsle düşürerek çözmüşler destek kaydı oluşturdum ve btkyada bildirdim bana( Merhaba Burak Bey ben Esra D. Talebinizi inceledim. Gerekli kontrolleri sağladığımda sistemde YAPA alt yapı bölgesinde 100 Mb e kadar hız tanımlanmıştır… numaralı genel arıza kaydınızın içeriğine hız kontrolünü sağlamaları için ilgili birime konuyu ilettim. Ekiplerimiz konuyu takip edip iyileştirme yapılabilirse destek olacaktır. Farklı sorun yaşamanız durumunda online işlem merkezi, mobil online işlem merkezi, sesli yanıt sistemi üzerinden iletebilirsiniz. İyi günler dilerim. .) tarzında bir geri dönüş yaptılar alt ve üst katımı sorguladığımda 35mb hızı desteklediği söyleniyor türknetin sitesinde. Geçiştirildiğimi düşünüyorum. Sizce izlemem gereken yol ne olmalı bu durumda yardımcı olabilecek herhangi biri var mı ?

2 Beğeni

Geçmiş olsun. Sizden habersiz sizi YAPA ya almışlar. Vae ye geçiş çok ama çok zor.

1 Beğeni

Teşekkür ederim o zaman en mantıklısı farklı bir ıss ye geçmem olacak sanırım 7, 8 down hızı alıyorum bu hızla herhangi bir şey yapmak indirmek veya izlemek imkansız sanırım. Hızlı bir şekilde başvuru işlemlerimi başlatıp ıss tarifelerini araştırayım

1 Beğeni

Daha öncesinde indirme hızınız kaç mbps ti?

1 Beğeni

12 mbps hız alıyordum ilk etapta çünkü bölgesel olarak altyapı kötüydü yakın zamanda altyapı çalışması oldu ve komşularım vdsl hizmeti rahat şekilde kullanıyor. Çalışma bittikten sonra tüm komşularım sorunsuz internet kullanırken ben de vdsle geçtim ve TurkNet Online İşlem Merkezi e baktığımda da vdsle geçirildiğimi gördüm hatta gidip yeni modem aldım sonrasından dsl ışığım yanmadığı için TurkNet ve tt ekipleriyle iletişime geçtim sorunum düzeltildi ancak vdsl yerine tekrardan adsle düşürüldüm ve bunun yanı sıra eskisinden bile kötü hızları alıyorum. Şimdi anlayamadığım bu kadar insan varken sorunsuz vdsl kullanan benim suçum günahım ne vede üst ve alt katı sorguladığımda 35 mbps hız gözüküyor ve o kadar destek kaydı açmama aramama rağmen geçiştirildiğimi düşünüyorum. Oto mesaj dışında tek birşey yazılmadı

VDSL de hiç kullanım yapmadınız mı?

1 Beğeni

Sorunum çözüldü TurkNet müşteri hizmetleri tarafından aranıp bilgilendirildim. İlginizden dolayı başta @bekir.kopuz bey olmak üzere tüm Forum üyelerine teşekkür ederim. İyi forumlar.

1 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim iyi günlerde kullanın inşallah

1 Beğeni

Teşekkür ederim iyi forumlar, iyi günler :slight_smile:

1 Beğeni