Vdsl2 modeme tekrar geçti̇m ama hizim hala adsl

vae denilen altyapıya ilk defa geçicem,önceden aldıgım 45-50 mb hızları alabilecek miyim yani ve ya vae altyapısına olan uzaklığıma bakabileceğim bir site var mı
kafamın karıştığı yer tam olarak burası çünkü seneler önce ttnet kullanırken 3-4 mb hız alıyordum :smiley: tekrardan aynı şeyler olacak gibiyse bulaşmayayım dedim hiç.

1 Beğeni

Diğer ISS lerin altyapı sorgulama sitelerine bakın. Ona göre karar verin. Ama en doğru yöntem komşuların paket bilgilerine göre aldıkları hızlara bskmak olacaktır.

işte kayış tam burada kopuyor :smiley: çünkü bütün ıss sitelerinde bilgiye ulaşılamadı diyor hatta şöyle ki komşularıma bile bu site üzerinden baktığım zaman altyapı bulunmamaktadır diyor.Evet bütün sitelerde :smiley: türknetde sadece kendi dairemi sorguladığımda buraya zaten hizmet veriyoruz diyor bunun dışında bilgi verebilen iss sitesi bulamadım.

TurkNet de aynı şekilde sizin sorgu yaptığınız sistem üzerinden bilgileri alıyor. Eğer altyapı bilgisi görünmüyor ise veya bir hata varsa. Bölgede yatırım planlaması yapılmış olabilir. Bölgeye fiber gelecek ise sorgu sistemi yeni abone gelişine kapatılmış olabilir. Bağlı olduğunuz Telekom müdürlüğüne gidip bilgi de alabilirsiniz.

Hocam tt de daha düşük hızlar alıyorsanız yapada kalmak daha iyi komşularınızdan tt kullanan varsa onların hızına bakın ona göre vea ya geçiş yapın.

aslında bir hata yok çünkü benim dışımda bulunduğum semtte yaklaşık 15-20 arkadaşım da aynı şekilde buna rastladı farklı mahallelerde oturmamıza rağmen dediğiniz gibi bir altyapı yatırımı olabilir ama demek ki bu da çok yavaş ilerliyor çünkü 1 seneden fazladır bu şekilde. Son sorum göksel bey ben vaeye geçiş taleb edip memnun kalmaz isem türknetden tekrar yapa altyapısına geçiş talep edebiliyor muyum.

Edebilirsiniz. Ki şu durumda zaten vae geçişinde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bence öncesinde vae hızlarından ve port durumundan kesin emin olduktan sonra yapın derim.