Vdsl2 modeme tekrar geçti̇m ama hizim hala adsl

Selamlar, ben yanlış olmamakla birlikte 6-7 yıldır Türk net kullanıcısıyım. Bundan 5-6 ay önce vdsl2 modemimi sinirlenip kırmıştım o zamana kadar da sabit 45-50 mb downland 8-9 mb ise upload alıyordum. Yeni modemimi alana kadar eski adsl modemi kullanayım dedim ve hattımı adsl hattına döndürttüm. Doğal olarak hızım da adsl hızlarına düştü (12 mb downland 5-6 mb upload). 3 ay sonra TurkNet’den yeni modeminiz olan Zyxel VMG8623-T50B yi satın aldım ve tekrardan hattımı vdsl hatta çevirmek için kayıt açtım ilkten bana vdsl hattına geçişiniz yapılamıyor çünkü altyapı yok dendi :smiley: sanki 5 senedir kullanmıyormuşum gibi. Sonra ısrarlarım üzerine vdsl hatta çevirince ve hala internete baglı olduklarımı gördüklerinde çok şaşırdılar nasıl olur dediler ben de kendilerine zaten yıllardır vdsl olarak kullanıyorum dedim ve muhtemelen sizin sistemlerinizde bir hata var dedim her neyse hızım hala adsl hızlarını alıyordu fakat ben özellikle bu hızları kullanmamak için vdsl2 modem aldım. 2 aydan fazladır da teknik destek kayıdı açmıştım online işlemler üzerine fakat arkadaşlar resmen benimle dalga geçer gibi sürekli ttnete arıza kaydını açıp durdular ttnet de sürekli kapatıp durdu. Deliler gibi ısrarıma ragmen beni kimse dinlemedi son çare olarak buraya yazıyorum.Benim evimde modem ayarı yapılacaksa gelin yapın Ttnetten arkadaş ilk geldiginde yeni port acılması gerektini söylemişti bunu da talep olarak ilettim fakat yine kimse umursamadı. Yapmam gereken bir ayar var ise lütfen bana direktifler ile yardımcı olun ben halledeyim. Şayet birinin bakması gerekiyorsa buyrun bakın lütfen şu mağduriyetimi giderin yoksa aboneliğimi iptal etmek zorunda kalacağım.

ilk başta vdsl adsl geçirmemeliydin vdsl portunu belkine başkası kullanıyor boşa çıktığı için.

bizim binada şu an için TurkNet kullanan başka kimse yok zaten internet üzerinden altyapı sorguladıgında binaya altyapı yokmuş gibi gösteriyo xd

TurkNet kullanması gerekmiyor başka sağlayıcı olabilir. Hangi siteden sorguluyorsun.

bütün sitelerden sorguluyorum hepsinde altyapı yok olarak görünüyor.

Tüm sitelerde alt yapı yok olarak görünüyorsa. Vdsl port yok ve adsl port zaten kullanımda olduğu için oda görünmüyor. VDSL porta geçiş talep etmeniz gerekiyor

hocam saçma tarafı burada zaten ben 7 yıla yakındır vdsl hattından baglıyım TurkNet 'e :smiley: ve şu an altyapımda da vdsl olarak görünüyor. Şu anda da bağlıyım yani vdsl üstünden nasıl olmasın vdsl port :smiley:

Sistem üzerinden VDSL görünüyor olabilir ama bağlı olduğunuz port VDSL desteklemiyordur. Bu sorunlar ile abonelik dondurma yada iptal edip yeniden internet alma durumunda karşılaşılıyor.

1 Beğeni

NetSpeet den sorguladınız mı efendim

iptal edip yeniden başvurma veya dondurma işlemi olmadı. Portlarda herhangi bir değişiklik de yok. Durduk yere olan bir sorun.

evet denedim aynı maalesef

Bağlantınızı VDSL den ADSL ye çevirince. Sizin Vdsl portunuz başka aboneye verilmiş olabilir. Eğer VDSL port olsaydı zaten altyapı yok hatası almazdınız

1 Beğeni

ben vdsl portunu kullanıp 45-50 mb hız alırken de o hatayı alıyordum yalnız. Bence sorun farklı bir şey yetkililer cevap verirse daha iyi olucak.

Şu anda mevcut destek kaydınız varsa kontrol edilip size dönüş yapılmasını bekleyin. Iyi geceler.

uygulama üzerinde ki destek kayıtlarında bir şey yaptıkları yok maalesef 2 aydan fazladır açık ve uzun uzun anlatmama ragmen hiç bir şekilde destek olmuyorlar. sadece aynı işlemi (ttnet arıza kaydı açar ve kapatır) milyonlarca kez tekrarlayıp durup bot mesajları atıyorlar.Son çare buraya attım burası da olmazsa yapıcak bir şey yok operatör değişikliği maalesef. :man_shrugging:

Adsl geçişinde port değişir.
Eğer combo port varsa sistemden ayarlanır ama combo port yoksa vdsl port’dan adsl port’a geçiş yapılmış ve eski vdsl portunuz her hangi bir iss’den farklı bir aboneye tahsis edilmiş olabilir.
Ki combo port çok nadir bölgelerde var her yerde olan birşey değil.

1 Beğeni

VDSL port talep edin lütfen. ADSL ye geçtiğiniz için sizin portunuz başka aboneye verilmiştir.

Modem ana ekranınızdan (hızların gözüktüğü pencere) görüntü atabilir misiniz?
orada ADSL / VDSL hangisi olduğu yazmalı. Sanki VDSL geçişiniz yapılmış ama hız tanımlamanız 16mbps kalmış gibi geldi bana söyledikleriniz. Bir bakalım orada nasıl gözüküyor bilgiler.
Bir de ;
https://turk.net/online-islemler/hizmetlerim
https://turk.net/online-islemler/internet-paket-degisikligi

bu iki linkteki durumlara bakalım

dediğim gibi normal şartlarda 45-50 mb alan birisiydim

zaten ilk başlarda bir arkadaş gelip kontrol sağladığında yeni port talep edin demişti bu talebimi de ilettim ama gerçekten online işlemlerde ki insanlar benimle dalga geçiyor gibi görmemezlikten gelip kayıtları falan kapatıyorlar…