Vdsl yerine adsl takıldı

15.11.2021 tarihinde başvuru yaptım bugün 16.11.2021 tarihinde TT ekibi gelip evime kablo çekti ama ben o kablonun adsl kablosu olduğunu bilmiyordum 15inde internetten yaptığım hız sorgulamada 50mbps çıkarken kablo takıldıktan sonra bidaha sorgulayım dedim ve 16mbps çıktı bunu nasıl kurulum ekibi gelmeden halledebiliriz çünkü kurulum ekibinide gereksiz yere zora sokmak istemiyorum

• olarak vdsl’de boş port var
1 Beğeni

TurkNet’e geçiş yapmadan önce VDSL üzerinden mi hizmet veriliyordu?

1 Beğeni

Hayır adsl olarak alıyordum kablonetten

1 Beğeni

Aboneliği VDSL olarak başlattıysanız bazı bölgelerde TT tarafından VDSL geçişi öncesi ilk olarak ADSL port bağlantısı yapılmaktadır. Online işlemler Merkezi üzerinden geçiç hakkında bilgi verilmedi ise TurkNet Online İşlemler Merkezi - Teknik & Destek - İşlem - Paket Tarife Kampanyamla İlgili Destek İstiyorum bu adımları izleyerek destek kaydı oluşturup VDSL geçişi yapmak istediğinizi belirtirseniz temsilci sizin için arka planda işlemleri tamamladıktan sonra boş port durumuna göre VDSL hizmeti verilecektir.

Rica etsem link atma şansınız var mı sürekli aktivasyon sayfasına atıyor

Şu anda Aktivasyon işlemleri tamamlanmadı ise sürecin tamamlanmasını bekleyiniz, aktivasyon tamamlandıktan sonra VDSL hizmet alamazsanız belirttiğim adımları izleyerek kayıt oluşturduktan sonra tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Teşekkürler iyi çalışmalar :slight_smile:

Rica ederim, iyi akşamlar dilerim :hugs: