VDSL Geçişi süreci

İyi günler.Mahalledeki saha dolapları tip7 ler ile değişti.Aktif olur olmaz TurkNet’e geçiş başvurusunda bulundum.Telefonda olacak şekilde…
Pazar başvurdum.Pazartesi öğlen internet ve telefonu kestiler.Persembe tt elemani geldi.İnternetiniz cuma yada cumartesi gelecek dendi.İslem artık TurkNet’te dedi.Bugun gelen giden yok.Ne kadar daha sürer bu işlem.
Arkadaşlarımdan soruyorum vdsl e gün içinde geçen geçene benimkisinde daha tarih belli değil Allah’a emanet bekliyoruz.
Süreç bu kadarı uzun mudur ve saha ekipleri (türk Telekom ve TurkNet) çalışıyor mu cumartesi?

Bölge ekiplerinin yoğunluk durumuna göre geçiş sürecinde değişiklik olabilmektedir. Umarım en kısa sürede geçiş işlemleriniz tamamlanır.

Destekteki arkadaşlarda sabır çektiriyor baska dedikleri bir şey yok.Çıldırtma noktasına geldi bu durumda artık.
Sabredin diyip duruyor madem süreç uzun adsl niye kesiyorsunuz.

Aktivasyon işlemleriniz tamamlandı mı?

Telefon başvurusunun onaylandığı yazıldı.
Şimdi internet başvurusu yaptım dedi.Binadaki ankastreye etiketleme yapılacak.
Ondan sonra TurkNet ekibi gelip bağlantı yapacak dendi.

Süreç hakkında ki zaman bilgisini TurkNet in karnesi / şeffaflık raporu sayfası üzerinden görebilirsiniz.

1 Beğeni

Haftasonu çalışmıyorlar değil mi türk Telekom ekipleri ile TurkNet ekipleri?
pazartesine kaldik en iyi ihtimalle

1 Beğeni

Cumartesi Telekom ekipleri diğer ISS lerin işlemlerini iş sırasına göre yapıyorlar biliyorum. Yetişmez ise pazartesi :frowning:

4 senedir kullanıyorum. Nakil işlemi sırasında 1 ay internetsiz kalmıştım. Birde bu işlem sırasında mağdur ediliyorum. Türk Telekomun keyfine kalınmış bir süreç ister istemez sinir katsayısı arttırıyor insanda :grinning:

Bugün toplamda 7. gün.
Öğlen saatinde TurkNet saha ekibi yönlendirdim iletişime geçilecek dendi.
Aradık dendi telefon kapalıydı bir ara…
Lakin şu var.
Türk Telekom ankastrede etiket yapıcak sonra biz geleicez dendi ama bugün birden bire ekip emri çıkarılmış.
sordum bu durumu geçiştirdi.Simdi yarın gelecekler ama kablo etiketi yok diye gitmesinler.

Devre numaramda görünmüyor artık teknik bilgilerde…Halen ADSL yazıyor.
Halen aranmadik.

Lutfedip yazdı arkadas…
Devre numaram gözüktü ve paket bilgisi özgür iletişim 16 gözüküyor.Kablo bağlı olsa muhtelemen internetim olacak…Vdsl istemiştim ama böyle niye oldu onuda anlamadım.
Asıl olay
Perşembeden beridir etiketlemenin yapılmadığını yazdığım mesajları görmezden gelip TurkNet saha ekibini yolladı.
Simdide etiketleme yok diyip türk Telekom a kayıt açtım diyor.
Dalga geçmenin yeni hali bu sanıyorum.

Teknik Bilgiler sayfasında Fiziksel Durum (VAE) ne olarak gözüküyor?

Kapalı yazıyor.
Devre numarası etiketlencek numara ile değiştirilmiş bekliyoruz halen