VDSL geçiş süreci ve modem siparişi hakkında

23.10.2020 de ADSL’ den VDSL’ye geçiş talebinde bulundum…Bugün (26.10.2020) saat 16:00 civarı internet ve telefon hattım aniden kesildi…Acaba VDSL hattı tanımlandığı için mi böyle olmuştur…? ( Edit : bir süre sonra telefon hattıma çevir sesi geldi fakat internet ve adsl ışıkları hala ofline )…Kullandığım modem adsl…VDSL modem siparişinide bugün verdim TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi’den…TurkNet Online İşlem Merkezi ve twitter dan yazdım TurkNet 'e ama cvp alamadım…Özetle benzer durumu yaşayan arkadaşlar vdsl geçiş süreci ve modem teslimat süreci ile ilgili bilgilendirme yaparsa çok memnun olurum.

2 Beğeni

Merhaba,modem siparişlerinde son dönemde bir yoğunluk olduğu müşteri hizmetleri tarafından belirtiliyor.SMS ve e-posta ile bilgilendirme de yapılıp özür dilenmişti aksamalar için.Kargoya verildikten sonra tarafınıza takip bilgisi veriliyor.UPS kargo ile aktarımı sağlanıyor.Umarım kısa sürede cihazınıza ulaşırsınız.Hayırlı olsun yeni modem ve hattınız.

1 Beğeni

Bilgilendirme ve temenniler için tşkler…Acaba şu an bağlantım VDSL ye geçtiği için mi kesilmiştir…? Zira rutin kesintiler gibi değil, telefona hat geldi ama adsl + internet offline…Normalde telefonda hat varken en azından adsl aktif olur…Bir diğer husus ; VDSL hatta geçince telefon numarası değişiyor mu? az önce ev telefonunu arayarak test ettim numara aynı ) Müşteri hizmetleri bilgilendirme sağlasa keşke ama arayan soran yok

Evet tahmin ettiğim gibi vdsl hatta geçişim yapılmış… fakat vdsl modemim olmadığı için bu durum bir anlam ifade etmiyor…TurkNet den dün verdiğim vdsl modem siparişi için bugün beni arayan müşteri temsilcisi ‘‘modemlerde teslimat süremiz 10 iş günü’’ dedi…10’un yanındaki sıfırı yanlışlıklamı söyledi diye tekrar sordum yine 10 dedi…evet sene 2020 ve bir modem için 10 gün bekleyecek olan 5 yıllık TurkNet abonesiyim…10 gün boyunca interneti kullanamayacağım ama kullanmış gibi fatura ödeyeceğim…Tanzanya’dan gergedan siparişi versem daha çabuk gelirdi

Kullanamadığınız günler için fatura adımından destek talebi iletebilirsiniz.

1 Beğeni

tercih sizin ama TurkNet 'e eliniz bağlı değil, onlarca alternatif var modem almak için. ha illaki turknetten alacam derseniz gülü seven dikenine katlanır. yoğunluktan sanırım yoksa onlarda istemez bekletmeyi.

2 Beğeni

Alternatif markalar ve cihazlar da var yukarda bahsedildiği gibi onlar da satın alınabilir.Keenetic marka cihazlardan memnun olan çok abone var.Sürekli Zyxel cihazın donanım olarak iyi olduğundan bahsediyoruz ama bunun yanında faturaya ek ödeme imkanı da çok güzel bir hizmet bence.

4 Beğeni

Keenetic Extra DSL aldım TurkNet modemini alacağıma iyi kide almışım valla 10 gün ne (modem çok ısınıyor ama arayüzü yazılımı felan iyi) :smiley: Tanzanya benzetmesi güzelmiş :upside_down_face:

3 Beğeni

Olay iyice arap saçına döndü…Dışarıdan modem alacaktım bugün ve almadan önce TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi’e girip verdiğim siparişi iptal etmek istediğime dair kayıt açtım…kaydı açtıktan sonra ‘‘Modem satın al’’ kısmına tıkladığımda ‘‘Modeminizin gönderimi 27.10.2020 tarihinde (bugün) gerçekleştirilmiştir’’ yazısı ile karşılaştım…ayıkla şimdi pirincin taşını…müşteri hizmetleri telefonda ‘‘modem teslimatlarımız 10 iş günü’’ diyor, TurkNet Online İşlem Merkezi de modemin 1 gün içinde gönderildiği yazıyor…şimdi ben ne yapmalıyım? anladığım kadarıyla modemin kargo çıkışı yapıldı ama elime ne zaman ulaşır…müşteri hizmetleri yokki arayıp anlık cevap alayım…mahalledeki tüpçü, patatescide bile call center var, bunlarda yok…call center ı olmayan tek ISS TurkNet…

Modem 27 sinde çıktı ise bir iki güne elinizde

Sorun sizin patatescide.

1 Beğeni

Arkadaşlar VDSL2/ADSL2/Fiber destekli Keenetic Extra DLS modemde TurkNet’ in bana vermiş olacağı VDSL interneti kullanabilir miyim?

maalesef kullanamazsınız. :frowning:
VDSL destekli bir modem almak zorundasınız…
neyse şaka olduğunu söyleyeyim, şimdi başka bir masrafa girersiniz. :slight_smile:
tabi ki kullanırsınız. niye bu kadar sıkıntı yaptınız ki…

Tam olarak anlayamadım ne demek istediğinizi keenetic extra dsl modem ile tüm xdsl hizmetler kullanılabilir.

1 Beğeni

arkadaş VDSL ile VDSL2 farkına takılmış.

2 Beğeni

Sürecin sonunu yazayım…benzer durumları yaşayacak olan arkadaşları bilgilendirme amaçlı…VDSL ye geçiş başvurusu yaptıktan 3 gün sonra hattım bağlandı…hat değerlerim mükemmel derecede arttı…eski hıza göre down ortalaması 4 katına, up 7 katına çıktı…Bu konuda TurkNet 'e tşkler…Modem konusu ise ; sipariş verdikten 1 gün sonra kargoya verildi, fakat bunun öncesinde telefonla konuştuğum müşteri temsilcisinin ‘‘Modemlerde teslimat süremiz 10 iş günü’’ demesi yüzünden dışarıdan modem aldım ve TurkNet 'e verdiğim modem siparişini iptal etmiş bulundum…lakin modem ups kargoda şuan ve bana ulaşınca 14 günlük cayma hakkı kapsamında modemi TurkNet 'e iade ederek süreci noktalayacağım…Cevapları ile beni bilgilendiren arkadaşlara tekrar tşk ederim…

3 Beğeni

Allah Allah Fiber destekliyor muydu Extra DSL bende de var ADSL VDSL Değil miydi :open_mouth:

malesef destekliyor. :joy:

Ewan portu ile Fiber sonlandırıcı sonrası kullanılabilir. Tek dezavantajı giga destekli lan portlarının olmayışı

Modemi geldiği gün kargoya vererek geri iade ettim…kargo takip sonuçlarında modemin teslim edildiği yazıyor…lakin TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi de modem alımı hala aktif görünüyor…yani iptal işlemini gerçekleştirmemişler…TurkNet Online İşlem Merkezi den yazıyorum 2 gündür ilgilenen yok, telefon hizmeti zaten yok…internet konusunda iyisiniz ama müşteri hizmetleri konusunda tam bir eziyetsiniz…bunu 5 yıllık bir TurkNet abonesi olarak söylüyorum ki eskiden telefon hizmetiniz vardı ( 3 sene öncesine kadar ) konu hakkında yardımcı olacak varsa abone numaram 823899

1 Beğeni