Vdsl fibere geçebilirmiyim

merhaba arkadaşlar abilerim ben vdsl kullanıyorum binama kadar fiber getirdiler 1ay oldu bugün daireme getirdiler nezaman başvurabilirim

1 Beğeni

daha gözükmüyor nezaman gözükmüyor adam 1aya aktif olur dediler

Hepsi bir arada olurlar enerji odası falan varsa oralara bakın. Telekom kablosu görünüyor ise takip edin.

Telekom’un fiber kablosu sarı renk oluyor. Türk telekomünikasyon yazıyor mu kablonun üzerinde

Bu gelen kablo fiber kablo mu? Haporlör kablosuna benziyor :grin: (cidden bilmediğim soruyorum)

Türk Telekom’un fiber kablosu sarı renkte oluyor bilemedim

Şu şekilde üzerinde yazılar yazıyor. Çöp şişle yan yana koydum anlamanız için. Ondan bile daha ince :innocent:

2 Beğeni

çalışanlara sordum fiber dediler :thinking:

Kabloyu soysam nolur

Kabloyu sizin soymamanız gerekiyor zarar verebilirsiniz. Türk Telekom’a ait fiber ise hat aktif olunca dönüşüm için kayıt bırakabilirsiniz

Evet evinize kadar Türk Telekom fiber gelmiş :slightly_smiling_face: hattınız aktif olduktan sonra TurkNet online işlemler üzerinden paket değişikliği yapabilirsiniz :innocent:

Merhaba

Fiber alt yapısı aktif olduğunda alt yapı sorgulamalarında gözükecektir. Fiber geçiş işlemi için TurkNet online destek kayıdı açarak geçiş işlemlerinizi gerçekleştireceklerdir. TT ekibi size modem ve gpon getiriyor ve daireye gelen fiber hattının soymasını özel kablo soyma aletiyle yaptıktan sonra bağlantılarınızı yapıyor.

ücret edmiyeçem demi zyxel vmg3625-t50b bu modemi yanında veriyolarmı

Hayır. TurkNet Gigafiber altyapısında olmadığınız sürece kullanımınız için o modem ücretsiz verilmeyecektir.

Merhaba

TT veriyor. Router olarak zte 298a veya TP link c5v veriyor

Türk Telekom fiber altyapısında Türk Telekom tarafından ZTE veya TP-Link’e ait başka bir modem kullanımınız için Türk Telekom tarafından ücretsiz tahsis edilecektir

turk telekomun modemi güzelmi

TP-Link Archer C5v modem verildi bana. Çok fazla sorun yaşadım kendi modemimi satın aldım. Hayır maalesef o kadar iyi değil. Ancak Türk Telekom abonesiyken kullandığım ZTE modemde hiçbir sıkıntı yaşamadım gayet güzel bir modemdi. Eğer talep edebiliyorsanız ZTE modem isteyin

TT’nin zte 298a sorun yaratmayan bir cihazdır. Kendiniz alabiliyorsanız daha iyi olur.

1 Beğeni