Vdsl e geçiş ile ilgili sıkıntı

1 hafta önce açtım ilk geçiş için destek kaydını hala cevap gelmedi 2 gün önce bi tane daha açtım onada cevap gelmedi ama burda önceden adsl yazıyordu ve modemimdede adsl yazıyordu şuan ikisindede vdsl yazıyor hız hala aynı fiziksel durum vae sorun burda bence biraz araştırdım ama sanırım ekip gelmesi gerekiyor bi türlü ulaşamıyorum 1 haftalık destek kaydımda 1 tane bile dönüş yok 2 günlük olandada en azından bi bakıyoruz dönülcek size felan dense yada sorun şurda felan dense tamam dicem üstelemicem ama belirsizlik canımı sıkıyor

YAPA kullanıyorsunuz. Bu mesafede alabileceğiniz hızı alıyorsunuz hatta.

1 Beğeni

Yapa kullanıyorum evet geçende bi sorun oldu normalde 19 20 lere varan hız alıyordum ama 10 15 günden beri en fazla 14 aldım alt yapı sorgulaması yaptığımda 10 lira farkla 75mbit alabilceğim yazıyor eskiden bulunduğum yerde sadece adsl vardı 2 tane yeni büyük apartman yaptılar yanımıza onlar yapıldıkdan sonra hızlar değişdi alt yapı sorgulamasındada türktelekom sorgusunda bile hipernet çıkıyor artık bulunduğum yer milenicomda 81 net speedde 81 turknette 75 gözüküyor

O zaman VAE’ye geçmek için kayıt açman gerekiyor. Öncelikle belirteyim, ev telefonu numaran değişecek ve bir bu işlem TurkNet kanadında 0’dan abonelik başlatmak gibi olduğu için bir süre internetsiz kalabilirsin.

ne kadar bir süre numarayı kullanmıyoruz zaten o dert değil 0dan abonelik alalım madem böyle saçmalık mı olur gelip yapsalar elektrikci yada telekomcu parasını versek olmuyo mu öyle

Geçiş parayla değil. Yoğunluğa bağlı olarak işlemler başladıktan yaklaşık 7 iş günü sonra bağlantının yapılması gerekiyor.

o aradaki 7 günü internetsiz mi geçiricem peki

Yüksek ihtimalle evet. Yukarıda yazdım 0dan internet hizmeti almakla arasında bir fark yok diye.

peki 0dan bitane bağlatsam o aradada şuankini kullansam olur mu aynı adrese başvuru yapabilme ihtimalim var mı

Şu an sizde YAPA altyapısı göründüğü için 0dan başvurursanız yine YAPA bağlanır. Aynı adrese başvurma imkanı da yok.

o zaman mecbur başka bi sağlayıcıya geçicez :frowning:

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.