Vdsl aliyorken Adsl denildi ve geri donemiyoruz

Adresime geçen hafta vdsl geldigini ogrendim. Musteri hizmetlerinden vdsl e uygunsa geçmesini rica ettim o gunde yeni vdsl modemin siparişini gectim. Temsilci sagolsun hemen gecirdi vdsle ama modeme dedi ip verilmedi ertesi gunde sizi dedi hala alamadiniz ip Adsl e geri geçirdim. Tamam dedim neyse gelene kadar hem kullanirim demistim ama şok 1, modemime sinyal gelmemeye başladı. 12 yıldır sorunsuz hattım arıza verdi. Teknik ekip dedi yolluyoruz Telekomdan geldiler abi bir sey yok hattın çalışıyor binaya kadar dediler gittiler. Ardindan o gun aksami modemim geldi taktım bi baktimki vdsl sinyali geldi. E dedim hani Adsl e gectiydik. Demekki dedim bir hata var adsl deyimdir olmasam demezler destekten. Geri yazdim Sinyalim geldi Hizmetimi Vdsl olarak güncelleyelim diye. Tamam dediler Şok 2 ;bu arada her seferinde 2 şer kaybim var ne yazikki internetsiz… Vdsl e gectik dedi vdsl sinyalide gelmiyo adsl sinyalide gelmiyor bu sefer… Yazdim sinyal gelmiyor hic birine gene ikinci gun ariza kaydi icin telekomcular geldi biside demeden gittiler bu sefer kapiyi calmasiyla kapatmam bir oldu ama bu sefer Adsl bağlantım geldi. Ama 10 megabit dedim böyle böyle. Uzun uzun açıkladım temsilci zahmet edip okunamis bile alabileceginiz en yüksek hiz tanimlidir deyip gecmis. Yillardir Telekom Superonline kullandim Hep 16 megabit tavandan ne olduysa Turk nette 10 megabit taban ? Zaten arizasiz olan adslcim tamir edildi kendi kendine yani anlamadim neden…

Yukarı uzun gelenler için özetlersek
Olayların esnasinda belirteyim 20.10.2020 tarihinde saat 6 da yeni modemi taktigimda vdsl 25 megabit gibi bir deger almıştım ancak temsilci bana adsl desiniz dedi diye vdsl e tekrar gecirin dedim ve nasıl olduysa adsl görünüyordu demekki ? vdsl e tekrar gecirdiler ve sinyal gene yok oldu.

100xxx yapa icinde devre numarasi veriyo, Temsilciler her mesajda Vdslden Adsl e kendimin TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden gecebilcegini yaziyor iki seferdir bir bey cevapliyor, yazmışım 2 kere bu islemi nasil kendim yapabilirim hic okumamis bile sürekli baska bir konuya hazır cevap ?! Sonuç olarak adresime nasıl VDSL hizmetime kavusabilirim cidden birakmayi düşünüyorum bir hafta icinde duzelmezse…

1 Beğeni

Modeminizin markası nedir?

TurkNet in size verdiği kullanıcı adı ve şifreyle modeminizin arayüzüne girerek adsl vdsl çevirmeniz gerek.
Modeminizin adını yazarsanız kullandığımız modemse resimli olarak anlatabilirim.

1 Beğeni

Mesafe uygunsa modeminizi VDSL olarak kurarsanız VDSL sinyali alacaktır.

1 Beğeni

Yapa altyapısı altından hizmet alıyorsunuz sanırım. Yapa da hattınızın desteklediği en yüksek hız verilir. Modemi fabrika ayarlarına geri döndürüp tekrar kurulum yapın

2 Beğeni

DonanımHaber den bir arkadaşa ulaştım o çözdü sorunu. Hız biraz yavas sadece abcak vdsl sinyali geliyor sonunda.

2 Beğeni

Sorunun çözüldüğünde sevindim iyi günlerde kullanın.

1 Beğeni