VDSL 100 MBIT Alabilir miyim?

Ankastre den direkt olarak modeme tek kablo geliyormuş. Herhangi bir ek v.s yok. Arıza 1 saat önce çözümlenmiş. Akşam hız değerlerine ve kopma durumlarına v.s bakacağım. Tahminimce bu arıza sebebi ile kopma olduğunu düşünüyorum

Çok yüksek ihtimalle dediğiniz gibi :frowning: Eğer tekrar test ettiğinizde bir sorun varsa bana özel mesaj üzerinden ulaşmanızı rica ederim. Ben konuya tekrar dahil olup size yardımcı olmaya çalışırım.

Kopma sorununu sanırım anladım. Bazı saatler arasında max rate değerim 130.000’den 109.000’e kadar düşüyor. Bu yüzden sınıra dayandığım içinde kopma sorunu yaşıyorum. Modem arayüzünden 13 olan snr değerini 15’e yükselttim. Şuan bir sorun yok gibi duruyor.

1 Beğeni

Hattın alacağı tahmini hız değeri çok oynaksa demek ki aynı dslam’a bağlı abonelerden bir çoğu günün belli saatlerinde modemlerini kapatıyor.

Sorun hala devam ediyor. Sadece gece 02-08 arasında tam saati bilmiyorum ama internet kopuyor crc milyonları buluyor. Gün içinde veya akşamları herhangi bir kopma olmuyor. SNR Değerini yükselttikçe Max rate değeri kendi kendine düşüyor.

Asus modemlerde bu tip sorunlar sıkça rastlanıyor yani doğru bir yazılım sürümünü bulup bu sorunu giderebilirsiniz.

Farklı çözümler deneyerek gidiyorum hala sorun çözülmedi. Her gece 02:00 ile 08:00 arasında interneti modemi yeniden başlatana kadar bağlanmıyor. Bugün de modemin yazılımını düşürüp test edeceğim bakalım.

Güncelleme yapayım. Dün akşam modemi fabrika ayarlarına sıfırlayıp versiyonu 805’e indirdim. Bu gece kopma sorunu yaşamadım. Birkaç gün takip edeceğim. eğer gece kopma sorunu olmazsa sorun büyük ihtimal çözülmüştür.

3 Beğeni

Konu hakkında bizi de haberdar edersen süper olur @ismail02 :upside_down_face: Sorunun nedenini buradan paylaşırsan daha sonra böyle bir durum ile karşılaşan kullanıcılarımız için örnek olur. İyi bir yardımlaşma :heart_eyes:

3 Beğeni

Son bilgilendirme, bu işlemleri yaptıktan sonra internet bağlantısında artık gece kopma yaşamadım. Şuan herhangi bir sorun olmadan kullanım sağlıyorum. Umarım ileride de sorun yaşamam.

2 Beğeni

Süper haber :heart_eyes: Çok sevindim @ismail02 :pray: İyi ve sorunsuz kullanımlar dilerim.

2 Beğeni