Valorant'ta ping dalgalanması yaşayan var mı?

Bu gün sabah 11 gibi DM atarken önceki günlere göre pingim iyileşmiş Valorant İstanbula sabit 17 olan ping 12ye hatta 11 pinge düşmüştü. Saat 13:30 gibi ping tekrar eski seviyesi olan 17 ms e çıktı. Ping düşükken hem valorant istanbul ipsine hemde cs go viyana sunucusuna tracert testleri gerçekleştirip kaydettim. TurkNet tarafında ping ile alakalı çalışma mı var? Düşük halindeki değerler fiber gibi iyiydi. Keşke kalıcı olsa. Aklıma takılan neden düştü ve kalıcı olur mu? Testler sırasında evde kullanan başka biri yoktu. @EFG @bekir.kopuz
Valorant için ilki düşük ikincisi ise yüksek hali
Ekran görüntüsü 2021-09-18 115235
Ekran görüntüsü 2021-09-18 140435

Burda ise cs go viyanaya tracert yaptım yine 5 mslik düşüş söz konusuydu. İlki düşük ikinci yüksek.

Ekran görüntüsü 2021-09-18 140645

Dalgalanma yaşamıyorum Valorantta 6ms ile oynuyorum

1 Beğeni

Ben 10ms alsam yeter Balıkesir-İstanbul ping değerleri için normal olan bu aslında. İlginç olan bir yerden tuşa basılmışçasına 17 msten 11ms seviyesine düşmesi. İnsan şaşırıyor bu pingler mümkünse niye optimizasyon yapılıp kalıcı hale getirilmez. Neyse. İmza toplayıp fiber altyapının çekimine başvurdum o gelince pingler düşer.

bendede dalgalanma oluyor örnegin genelde 20 ping alıyorum ama anlık 200 lere çıkıp iniyor

Hocam öyle yüksek dalgalanmalar interneti diğer kullanan kişiler varsa bence ondan olabilir. TurkNet taraflı 10 katı ping dalgalanmasının olabileceğini düşünmüyorum.

Benim yaşadığım TürkNetin trafiği geçirdiği rotalarda satürasyon olması gibi geliyor. Benzer sorunları Balıkesirde yaşayan diğer kullanıcılarda var. Onlarda donanımhaberde bunu tartışmışlar. https://forum.donanimhaber.com/bandirma-routing-problemi-turknet--148231841-4

Bir gün tuşa basılmışçasına belli saatler arasında %31lik ping azalmasının TurkNet taraflı bir test olabileceği gibi yorumladım. Umarım bu konuyla ilgilenen birileri vardır ve çözüm üretirler.

Anlık söyle oluyor ben kendim test ettim oyun sırasında oyunu alta aldığın zaman ping uçuyor ama oyuna girdigin zaman eski haline dönüyor

1 Beğeni

Fiberde değişen pek bir şey olmuyor 1-3 ms arası düşüyor yerine göre oda.

3 5 MS düşsün dediğiniz gibi zaten bende fiber kalıcı çözüm demedim ama çözüme yakınlaşmaya bir adım. Şuan asıl sorun routing. TurkNet looking glassta valve Viyana 41 MS veriyor Gıbırnet aynı sunucuya 31 MS veriyor. Bir başka valve Viyana sunucusu TurkNet 'te 43 MS Gıbırnette 28 MS bu testler İstanbul’da fiber ile yapılıyor. Benim İstanbul pingim 15 ms. Gıbırnette teorik olarak Balıkesir’den 43 MS alabilirim TurkNet 'te 58 MS alıyorum zaten. Kısaca routing sorunu var. Fiber olsa bende dediğiniz gibi ekstra maks 5 MS daha düşer ikisinde. Asıl sorun routing. Birde satürasyon. @Axoy64

Modem reslediğinde ip kaynaklı pinglerde fark oluyor cgnatdan dolayı, zaten valorantta sürekli değişiyor pingler yurtdışı Frankurt1 47 den 75 100’lere çıktığı bile oluyor Frankurt2 bir bakıyorum 55 bir sn sonra 70-80 küsür. Cloudflare warp denedin mi 2 3 gündür faydası var valorantta 3 5 ms düşüyor.

Denedim Cloudflare warp tracert ekranında 7 ms arttırdı ping 65 oldu. Asıl sorun routing. 3 yıllık gıbırnet bile 28 ms ile viyanadaki valve sunucusuna baglanıyor TurkNet 43 msle bağlanıyor. İstanbula pingim 15 ms zaten bu looking glass sonucunda çıkan değer istanbul içi fiber pingi benim istanbula pingimle bunu toplayınca sonuç nihai pingim oluyor. TurkNet 'te gerçekten 58 ms alıyorum gıbırnete geçsem 43 ms alacağım demek oluyor bu…

Sabit ipde denedim 2 hop azaldı ama ping daha kötü oldu.

104.160.143.212 İstanbul, Frankurt1 104.160.143.124 şunlarda denesene ben valorant için söyledim sadece genelde artıyordu 2 3 gündür düşürüyor.

Benim aldığım:
Ping statistics for 104.160.143.212:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 16ms, Maximum = 17ms, Average = 16ms

TurkNet lg pingi:

(5/5), round-trip min/avg/max = 1/3/12 ms

benim aldığım fra1:
Ping statistics for 104.160.143.124:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 48ms, Maximum = 48ms, Average = 48ms

türknet lg pingi: (5/5), round-trip min/avg/max = 43/43/45 ms

172li gatewayde 15 ms veriyor keyfi yerindeyse 10 mste verebiliyor o durum çok etkiliyor. Yurtdışı çıkışlar zaten rakip firmalara göre geride.

Bende faydası var biraz warp’ın.