Vae turktelekom limiti (galiba)

suan bulundugum adreste 2 yildir turktelekom, son bir haftadir turnet abonesiyim. turktelekom doneminde kullandigim paket 35mbps idi. turknette suanda kullandigim paket 75mbps. son bir yildir turktelekom cikisim, paketim 35mbps olmasina ragmen 25/2.5 idi. TurkNet e gecince de bu durum degismedi. DSLAM baglantim duzgun, 90mbps kaldirabilir. Ki suan TurkNet 79/8’e ayarladi. Fakat hala cikisim 27/2.5 . Bu hiz limiti neden olabilir? Korona yogunlugundan dolayi saturasyonu onlemek icin kendi MPLS network’unde uyguladiklari onlem mi? ben ortalama aylik 1-1.5 TB indirme yapiyorum ondan mi? bunun sebebini, ne zaman duzeltebileceklerini TurkNet, turktelekoma sorarak ogrenebilir mi?

Musteri NO: 1967152
modem
hiz

sorun modem kaynakli. bant genisligi kontrolu acmistim yillar once komsuma arizasi varken internet paylastigimda.

entry benzer sorunlari olanlar icin acik kalabilir

abi sen 2 yıldır sınırlandırdığını unutup böyle mi kullandın :smiley: insan bi kurcalar yahu

bari TurkNet 'e geçtiğinde modeme reset atsaydı, sorunu erken çözmüş olurdu. hatta sorunun farkında bile olmazdı. bu tür geçiş dönemlerinde reset atmak gerekir. en stabil bağlantı için…

paketim 35 ti. o zamanlar acmistim bunu. hiz dususunu sonra fark ettim. 35 ten → 25 e. bunun overhead yapacagi aklima gelmedi cunku modemin hiziyla ayniydi. hiz dususunu de altyapidandir diye dusundum malum korona yogunlugu.

TurkNet onerdi reseti. ayarlarimi kontrol ettim buldum bunu.