Vae/ kapalı

deneyebilirsin bence.

Elektrikçi yardımıyla veya TurkNet’ten ekip iste ankastre’den bir ölçüm yaptır. Ona göre kablonda ek filan varsa düzelt veya yeni kablo çek. Daha yüksek hızlar alman mümkün. DSL varsa internetinde olması gerek.

1 Beğeni

Denedim de olmadı. Dediğini yarın yaparım. Şüphelendiğim bir kablo var. Yarın ona ayar çekeceğim.

1 Beğeni

Umarım çözüme kavuşur.
Keyifli ve hızlı kullanımlar dilerim,

Superonline kablosunu taktık. Çalıştı.

2 Beğeni

Ne kadar hız alıyorsunuz ? DSL bilgilerinizi atabilir misiniz ?

1 Beğeni

Superonline 6 MB hız veriyor.

1 Beğeni

O zaman kablo değişmek gerekecek cat6 :slight_smile:

Superonline kablosu çok kötü bi kablo kullandım çünki. Hat zayıflaması fazla yapıyor . Birde mesafen var yapa olduğu için baya zayıflama yapar.

1 Beğeni

Sizin iki tane hattınız var o zaman anladığım kadarıyla.

1 Beğeni

Benim anladığım. superonline çekmiş olduğu kablosunu bunun hattına bağlamışlar. Hatalı anladım yada

süperonline bağlıydı. anlaşma bitmeden kapattırmak tuzlu geldi, o yüzden son gününü bekliyorum. Telekom’un kablosu var şuan. Elektrikçiden hangi kabloyu almalıyım ? Aslında TurkNet’in kablosunu, superonline’a bağlamışlar gibi geldi. Neden derseniz, eskiden dsl kabloları sabitken hem super, hem TurkNet kullanıyordum. Şimdi dsl kablolarını değiştirmediğimde tanımlama yapmıyor TurkNet. Benim kablo turktelekom’un kablosuymuş.

1 Beğeni

iyi bir kablo. 200 tl üzeri 10 tl indirim. TURKNETHDY
.

2 Beğeni

bizim buradaki elektrikçide vardır umarım

1 Beğeni

Cat 6 vardır. Başka marka satarlar. 23awg olması gerek. Daha ucuz diye alırsın. Yalıtımı kötüyse sorun olur

2 Beğeni