Vae den yapa altyapısına geçiş

Merhaba.

Birkaç aydır TurkNet abonesiyim başlangıçta 35mbps down 3 te up alıyordum sıkıntısız kullanıyordum. Taki bu zamanlara kadar. Hattimdaki bağlantı stabilitesini kaybetti sık sık bağlantı hızlarını 0.5mbps civarlarina düşüyor hatta okadar düşüyorki speedtest gibi siteler test yapamıyor. 35 lik paketimi 75 e çıkardım, 72,73mbps kadar ölçtüm kablolu bağlantı ile ancak kopma sorunları devam ediyordu hala. Haftalarca TurkNet destek mesajlarıyla boğuşutuktan sonra saha ekibi geldi. Dsl hattında bir kac yerde ek varmış bina içinde onları düz şekilde bağladı ama nafile adamin dedigine göre tesisatim iyi durumdaymis. Hattiniz hizi kaldırmıyor olabilir 50 ye düşürelim dedi bende bundan önce 35 kullanirkende bu sorunlar vardi zaten dedim. Elimiz kolumuz bağlı şekilde 50 düşürdük gene. Adam dedi ki 24 saat icinde 2 kere kopma olursa şikayet açın biz zaten takip ediyor olucaz. Daha sonra tt ekipleri ile birlikte saha dolabindan port cekicez dedi peki dedim. Şimdi sıkıntılarım hâlâ devam ediyor TurkNet 'e yazıyorum genelde hazir cevaplar ve hiçbir cevap beni çözüme kavusturmuyor. Bugün TurkNet 'e yapa altyapi bölgelerine baktım benim bağlı olduğum santralde yapa altyapısı olduğu görünüyor. Destek kaydimdan bunu sordum ve daha sonra şöyle bir mesaj aldım.

‘’‘Yaşadığınız sorun doğrultusunda ortak çalışma talep ettim ekipler gelip kontroleri sağlayacaktır müdahale sonrası size bilgi aktarılacaktır
yapa için altyapı müsaitlik durumuna göre sistem tarafından geçiş sağlanamaktadır
iyi günler dilerim.’‘’

Şimdi sorularım şu şekilde;
Son mesajdaki sistem tarafindan sağlanıyor nr anlama geliyor anlamadim.

Yapa altyapısına gecebilirmiyim.

Geçersem sorunlarım düzelir mi.

Yada sunabileceğiniz baska çözüm varmı.

Not: saha dolabi 180m

Şimdiden teşekkürler…

Hat değerleri:

Modem arayüzü deki tanılama testi sonuçları:

Ek olarak modemim;
300Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router

Model No. TD-W9970

35mb pakette hattın zayıflamaya düşüyor. fakat 50mb sorun olmaması gerekiyor :thinking: Farklı bir modem ile deneyin bağlantıyı. Yapa da 35mb gibi hızları görmek için santral uzak olmaması gerekiyor. Bence biraz daha bekleyin bu işlemin yapılmasını “tt ekipleri ile birlikte saha dolabindan port cekicez” ve “Birkaç aydır TurkNet abonesiyim başlangıçta 35mbps down 3 te up alıyordum sıkıntısız kullanıyordum. Taki bu zamanlara kadar” bu süreçte hattınız da fiziksel değişim çalışma v.b yapıldı mı?
Aktif Altyapı (YAPA) dönüşümlerimiz hızla devam ediyor - TurkNet Blog Buradan bölgeniz de Yapa Santrali var ise kontrol edin.

Bölgemde yapa santrali olduğunu konuda belirtmiştim

Şuanda bağlı olduğum santralde yapa mevcut. Ek olarak sorunsuz kullandığım zamanlardan soeun çıkmaya başladığı zamanlara geçiş döneminde herhangi bir fiziksel çalışma yapılmadı. Ayrics farkli bir modem ile bağlantıyı denedim bu sefer hiç baglanamadim

Anlattığınıza göre temsilcilerde ki süreçi izleyeim port çekme olayını bekliyelim neler değişecek.