Vae altyapısına geçemiyorum

Merhabalar. Turknetin yapa alt yapısını kullanırken bulunduğum sokağa tip7 dolap yerleştirildi ve yüksek hızdan yararlanmam için vae altyapısına geçmek için talep oluşturdum. Turknetin sitesinden altyapı sorguladığımda bir sıkıntı görünmüyordu. Talebi oluşturduktan bir gün sonra bulunduğum apartmanın girişindeki kutuda üzerinde adım olan TT tarafından iki kabloya ilistirilmis bağlantı etiketi vardı. Bundan bir gün sonra ise TurkNet ten boş port olmadığından vae altyapısına geçemeyeceğim bilgisini aldım. Turknetin sayfasından tekrar sorgulama yaptığımda Adresinizin bağlı bulunduğu santralde çalışma olduğu için abonelik işlemlerinize devam edemiyoruz. İlerleyen günlerde tekrar deneyebilirsiniz uyarısı aldım. Benim sorum şu : eğer boş port yoksa Türk Telekom neden bina girişindeki kutudan adıma kablo çıkardı? Bu konuda ne yapmam gerek. Yol gösterecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

O kabloyu kendiniz veya bir elektrikçiden destek alarak dairenize giden kabloya bağlayın

Peki o şekilde İnternet aktif olur mu?

O şekilde İnternet aktif olur mu? Turknetin o kablolar İnternet vermesi gerekmez mi

Kablolar sizin ve şu an internet hizmetiniz yoksa denemekte fayda var