Usb bağlantısı üzerinden gigabit internet mümkün mü?

tp link’ ten vaz geçemiyorum :slight_smile:

Valla hocam doğru güzel ürün gibi duruyor ama diğerlerinin yanında pahallı kaçıyor biraz :slight_smile:

MASA ÜSTÜ ANAKART İÇİN :slight_smile: bundan alan var mı acaba

Güncel sipariş listem şu şekilde :smiley:

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B01M6C9DPK/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
ve
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B088G3KV7Q/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

Bu iki ürün işimi fazlasıyla görecektir sanırım

1 Beğeni

şuan bu kabloyu kullanıyorum ev içinde harika , kapı altından üstünden heryerden geçir ezilme felan olmuyo modemden aldıgı hızı direk veriyo sana

1 Beğeni

doğru ürün seçtiğime sevindim o halde :slight_smile:

diğeri daha iyi antenli olan bi ara alıcaktım hatta baya bi ucuzdu şimdi 900 tl’yi geçmiş :slight_smile:

1 Beğeni

Hayırlı olsun. Umarım sorunsuz bir şekilde kullanırsın.

1 Beğeni

Size ve diğer herkese ilgilerinden dolayı teşekkür ederim ben de :slight_smile:

1 Beğeni

Önemli değil,
Keyifli kullanımlar,

1 Beğeni

Herkese tekrar selamlar,
Son karar kıldığımız ürünleri az kurup test ettim. Sıkıntısız çalıştı. Tp-link adaptörü mac bilgisayarda kullanacaksanız Driver indirip kurmak gerekli sadece.

İnternet hızı sonuçlarına baktığımızda ise 5g wifi ile arasında hiç fark yok :smiley:
wifi ve kablolu ile aynı hız sonuçları aldım.

1 Beğeni

SELAMLAR. ugreen usb 3.0 gigabit ethernet dönüştürücü aldım ugreen türkiye üzerinden. xiaomi tv box için. yalnız gelen dönüşdürücü usb ucu mavi degil siyah. ucundada s.s. kabartması da yok. kutusunda 3.0 gigabit yazıyor , ugreen türkiye distribütörü kutusnda neyse içeriğide odur diyo. aranızda siyah uçlu usb 3.0 gören varmı. yok sa şüphelenmelimiyim.

1 Beğeni

Siyah plastik muhafazalı Usb 3.0 var tabii, neden olmasın. Önemli olan usb soketinde kaç adet pin olduğu. Elimde siyah / mavi / kırmızı renklere sahip usb 3.0 cihazlar yer almakta.

2 Beğeni

dostum plastik muhafazadan kastın dış tarafımı ? ben klasik 3.0 usb ucunun içinde mavi çıkıntı olan kısmı kastetdim. sizde aynı çıkıntıdan bahsediyorsanız o zaman tamamdır. doğrumu anladım ?

EYVALLAH. Evet ürünü mi box için aldım , kullanıyorum , almadan önce emanet s-link ethernet dönüşdürücü de denemiştim. wifi ile arasında uçurum varmış kablolu bağlantının , ki modem tv nin altında duruyor. inat tv vs maç yayınları wifi ile 15 sn yede bir donuyordu . kabloluda sıfıra yakın donma sorunu. evet mi box 2.0 çıkışlı. ben olurda 3.0 çıkışlı tv box a geçerim diye 3.0 çıkışlı dönüşdürücü aldım.

Screenshot_20221205-121454_Pixel Launcher
Usb 3.0 a dikkatli bakarsan içinde daha geride extra pinler olduğunu görürsün. Renk tek başına referans değil ama extra pin yoksa Usb 2.0 olduğu anlamına gelir.

Ugreen iyi markadır. Ama net birşey söylemek zor. Siz deneyince bizim için de bir referans olacak… Sonuçları paylaşmanızı bekliyoruz.

Ucuz ürünler çoğu zaman 100mbps bile veremiyor. Gigabit ciddi bir hız. Usb3.0 ile falan alınabilir teoride ama pratikte ne kadarını alabilirsin bilemem. Ürünün kalitesi burada etken. Çünkü alacağın üründe bir çok etken hızını düşürebilir. USB portunun aktarım hızı, ethernet kartının içindeki yonganın kekitesi, kullandığın etlernet kablosunu türü veya kalitesi ve uzunluğu. Bu etkenlerin her biri üst kalite olursa anca 900 mbps hızları görürsün diye düşünüyorum. Aksi durumda zor…

akşam eve geçince usb ucunu yakın foto çekerim. bana kalırsa ugreene iyi demek az kalır. özellikle kablo konusunda çok iyiler. cat 6 , telefon şarj başlığı be kalblolarını kullanıyorum yıllardır , yani hakkını fazlasıyla vermişler . ama bu türkiye distiribütörü satıcı ( en azından telefonda problem nedir diye soran kişi ) bu ürünün usb 3.0 olduğundan şüpheliyim , nasıl anlayabilirim dediğimde , bizde Çin 'den geldiği gibi son kullanıcıya satıyoruz , kutusu kapalıysa 3.0 dır gibi çok aydınlatıcı bir bilgiyle olayı kapattı.

Aynı şekilde bende telefonlarda ugreen kullanıyorum , kardeşim telefonla sürekli oyun oynadığından şarja takılı şekilde senede abartısız altı yedi tane kabloyu kırıp yenisini alıyordu. 2 mt 'lik ugreen ip örme kablolardan hediye attim 2 sene olacak daha tık yok. zaten herhangi bir markanın kablosu ile ugreen kabloyu yan yana koyunca fark bariz ortada.