Upload hızı yükseltme

Merhaba,

8 Mbps upload hızımız var evde. İki kişi çalışıyoruz. Diğer kişi Zoom/telefon vs. açıkken ve ben dosya yüklemesi yaparken sürekli takılıyor. İşim gereği bu yüklemeleri sürekli yapıyorum. VDSL2 kullanıyorum ve altyapım 30-35 Mbps arası upload hızını destekliyor. Turknet’te ek upload paketleri var mı? Upload hızını nasıl artırabilirim?

image Eski bir kayıttan görüntü.

Selamlar.

Maalesef yapa da değilseniz telekom yüzünden 8 e mahkumuz

Merhaba, VAE altyapısında ne yazık ki yerel operatör tarafının belirlediği upload hızlarının dışına çıkamıyoruz.

1 Beğeni

2 internet bağlantısı ile load balancing gibi bir dünya olduğunu bilen yokmu aramızda

Yapa da mesafeniz yakınsa 50 kadar up veriyorlar.

Bu durumda 2 ayrı abonelik açılması gerekiyor ama müşterinin istediği vae üzerinde kullanmış olduğu upload ın artırılması ama buda yerleşik operatör tarafında sınırlandırıldığı için yükseltme işlemi yapılamamaktadır.

1 Beğeni

Hat tarafında düzenleme yapamıyorsanız modem tarafında geliştirme yapabilirsiniz. Evinize DSL harici Fiber geliyorsa misalen Superonline ile ordan arkadaşın dediği gibi bi abonelik daha açtırmanız mümkün. Ancak taahhütle gelen maliyet astarın yüzünü geçmesine neden olabilir. Paket yönetimi iyi olan bir modem seçebilirseniz halihazırda almış olduğunuz upload kapasitesini daha verimli kullanabilirsiniz. En kolay yapabileceğiniz şey ise Upload hızınızı cihazlar için bir miktar kısıtlamak ya da bölmek.

Modemin ‘şişmesini’ engellemek adına yüzde 10 nefes alanı bırakıp download QoS’u 7372/2 Kbps yaparsanız, takılmaları önüne bir miktar geçebilirsiniz diye düşünüyorum.

1 Beğeni