Upload çok iyi Dowload berbat?

Anlamdığım bişey var hat değerim kötüyse upload’um neden çok iyi ? onunda teklemesi gerekmez mi ? Neden acaba?

Modem hat değerlerini atabilir misiniz?

Hat değerler

im ektedir.

Yani upload değerinde pek iyi değil hat zayıflaması fazla snr değerlerinde sınırda ankastre kutusu var ise ordan bir ölçüm yap eğer hat değerlerin orda düzgün ise eve gelen kablonu değiştirmen gerek yok orda da hat değerin aynı ise arıza kaydı aç muhtemelen portunda bir sorun var

aslında bu olay ben TurkNet 'e ilk geçtiğim zamanlar yoktu sonradan bu hale geldi.

Ulaşılabilir hızlar iyi değil. Hat zayıflaması yüksek. Hattınızda bir problem var. Ankastraden eve gelen kabloda veya dış hatta bir problem gözüküyor. Sizin yapmanız gereken ankastreden dsl bilgilerini kontrol etmek.

İnternet altyapı sorgulayıp ss atabilir misiniz ?

aslına bakarsak ankastre direkte bizim ev müstakil.

O zaman elektrikçi yardımıyla test yaptırmanız gerekiyor. Ona göre işlem yapmamız gerekiyor yani DSL bilgilerini direkten almanız gerekiyor.
TurkNet OİM’den hızım düşük diye kayıt açın. Türktelekom’a iletilir. Bakarlarsa çözülür.

Teşekkürler hocam. Destek açacağım artık. Çünkü direklere telekom bakıyor onlarda baştan sağma iş yapıyor bakalım.

1 Beğeni

Merhaba @cag, bu sorunun birden farklı kök sebebi olabilir. En iyisi Online İşlemler - TurkNet üzerinden bize konu hakkında bir destek kaydı oluşturun. Arkadaşlarım hattınızı ve hizmetinizi en ince ayrıntısına kadar inceleyip size konu hakkında yardımcı olsunlar.

1 Beğeni

Son kez kaboları incelediğimde splitter içine giren kabloların az bişey dışarda durduğun gördüm ve üstlerine basarak oturttum ve gürültü seviyesi yükseldi şuan için iyi sizin önerebileceğiniz iyi bir splitter var mıdır acaba ? Birde VDSL splitter ile ADSL splitter farklımıdır aynı mıdır acaba ? Teşşekkürler yardımlarınız için.

Eğer telefon kullanmıyorsanız Splitter olmadan yak1(boncuk ile) bağlantı sağlarsanız daha etkili bir sonuç olacaktır.

Maalesef Ev telefonu kullanılıyor.

1 Beğeni

O zaman herhangi bir VDSL splitter kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Acaba boncuklarla hattı iki tane yapsan biri telefona girse diğeri modeme :thinking: splitter olmadan. Hat zayıflaması ne kadar düşer

1 Beğeni

Bu şekilde telefon da çalışırsa bence süper fikir.

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Sağolun.

@CKLasT o zaman her telefon çaldığında yada ahizeyi kaldırdığında biri internet gider splitter iyidir

@cag DSL adsl splitter aynı fark eden birşey yok ikisinden birini kullanabilirsin.Ama gidipte 10 liralık ucuz splitter alma trafolu splitter al

Şuan kullan splitter trafolumu trafosuz mu açıp bakman lazım dandik olanları internete çok zarar veriyor çok yavaş oluyor

Aslında splitter önemi büyük bu işte. ana hattan normal telefona bağladığım kablolarıda boncukla bağlayacağım normalde el yordamıyla elektrik bandıyla yapmıştım. Bunlar aslında bağlantı kalitesi için hep eksi durum.