Umursamaz Çalışanlar (3.gün)

Merhabalar , şu dört günde yaşadığım rezalet durumu anlatayım size. Şu an üçüncü gün ama yarın 19Mayıs diye yüksek ihtimale yine muhattap bulamıyacağım.

Ben oyun oynayan birisiyim e haliyle düşük ping olsun istiyorum ve yapa profili oyunda olmak zorunda. Fakat üç gün önce ev telefonu arıza verince destek kayıdı açtım. Telefonu düzeltmek isterken daha önce yaptırmış olduğum ayarlarıda sıfırlamış.Ayrıca profil değiştiremediğim için sürekli kopuyor.10 saniye internet var sonra gidiyor loop’a giriyor.

Nedir bu ayar : Oyun Profili(Fast Path Aktif) yani düşük ping ve 8mbps internet hızı.
Her neyse bende destek kaydı açıyorum , açık açık ne istediğimi yazıyorum.

Karşıdan bana birer gün arayla şöyle mesajlar geliyor.

Telefonu yarım gün içinde iki tuşa basıp yapabiliyor iken hız tanımlaması yapmak bu kadar mı zor olur? Hayır destek kayıdını geçtim artık bulabildiğim her yere mesaj attım. DH/Twitter vb. ama hepsinde de görmezlikten geliniyor. Yapılması gereken şey basit ama kimse ilgilenmiyor maalesef. Şu evde kalmak zorunda kaldığım dört günümü mahvettiler. Yazık.

oyun profilinde daha yüksek margin değerleri olması gerektiği doğru ama bu yapılabilen bir şey değil.

FastPath’ın SNR’ı default olarak 6 dır çalışanların yapabileceği bir şey değil.

[Resim Kaldırıldı]

Olmuyor diye bir şey yok arkadaşlar. Yapan adam yapabiliyor işte zamanında yaptırdım. Adam mesajla değil arayarak yardımcı oldu. Sadece iyi bilen biri çıkması gerekiyor karşına.

Yapadan vae ye geçmeyi düşüyorum zaten. Teknik bilgilerde santral uzaklığı 1.8km. Çoğu insan uzaksa vae geç diyor , o zamanda ping olursa diye düşüncelerim var.

VAE’ de aldığın hız YAPA’dan yüksekse (ki büyük ihtimal yüksektir) VAE geçişi talep et bir şey olmaz.

TurkNet’in tek sıkıntılı noktası TurkNet Online İşlem Merkezi’deki insanların yetersiz bilgisi ve bu yetersizliğini de yetersiz bir dille (yazım kuralları vs.) anlatması.

Alt yapım maalesef kötü , ciddi anlamda kötü. VAE’de 9 civarıyıdı yanlış hatırlamıyorsam ama ping sıkıntısı vardı yapa olunca 11 oldu oyun profili ilan sıkıntı yoktu ama bina içi tesisat iyiden kötü oldu alt komşu evi tamamen tadilata sokunca benim snr iyiden iyice gitti. Ve şöyle saçma bir sorunum daha var.Benim yan oda tuvalate bitişik ve tuvaletin ışığını açtığın anda snr direk 1.5 seviye düşüyor. Zaten snr sınırda benim , hemen dsl ışığı gidiyor. Bu yüzden zamanında hızı 8e çektirdim snr 12 oldu idare ediyordum.

1 Beğeni

Hocam senin içtesisat çorba olmuş. Ankastre kutundan modeme cat6 kablo çektir sen de rahatla biz de rahatlayalım. :smiley:

Kablo önerisi olarak nexans markası iyidir.

2 Beğeni

4 kattayım kutu ters tarafta filan bir sürü uğraş gerekiyor. Download yapan birisi değilim gerek yok uğraşa 2mbps yüksek olsun diye. Ama o bilgisayar başındaki arkadaş iki tuşa basabilse gerek kalmayacak onlara.

Dediğimi yaparsan bu tür şeylere gerek kalmayacak.

Senin içtesisatın ve altyapın= 60 yaşında sigara içen bir birey
İstediğin = 2 sene daha yaşamak. :smiley:

İçtesisat yenilersen bu sorunların düzelcek.

Tuvaletin ışığını açtığında nasıl snr düşüyor ? Normalde kablo elektrik tesisatı haricinde bir borudan salona çıkıyor diye biliyorum arkadaşın dediği gibi cat6 alıp ankastreden direk salondaki dsl prizine çek. Birde hat değelerini atarmısın ?

Zor oldu ama bir şekilde hızı düşürttüm , o kablo işi aklımda bir ara yapacağım artık :slight_smile:
Kabloyu güzelce gizleyerek çektiğimi düşünürsek yaklaşık 100m kablo olacak. Bu mesafe için cat5 mi cat6 mı ?

Cat6 daha iyi bir kablo. Gizleyerek değilde internet kablolarının çıktığı borudan çekersen daha iyi olacaktır. İyi bir elektrikçiden yardım alabilirsin.

Bina dışından gizleyerek gelin. Mesafeyi kısaltmaya bakın