U torrent ile indirme yaparken internetin kesilmesi

Selamlar arkadaşlar. Son 1 buçuk aydır u torrent ile bir şey indirmeye çalıştığım zaman 2-3 dakika sonra internet gidiyor işin ilginç yanı modemde dsl ışığı da yanıyor hiç bir şekilde sitelere giremiyorum ancak ethernet kablosunu çıkarıp wifi ile bağlandığım zaman indirme devam ediyor tekrardan 2-3 dakika sonra indirme duruyor. Modemi kapatıp açana kadar hiç bir şekilde düzeltemiyorum. Evdeki telefonlar ise rahat bir şekilde girebiliyor. Acaba türknet veya türk telekom biersınırlama koymuş olabilir mi ? Sadece torrentla indirme yaparken oluyor.

Aynı anda kaç kullanıcıyla bağlantı kuruyorsunuz? Yüksekse bunu düşürerek bir deneyebilirsiniz. Toplamda tüm transferler için 100’ü geçmemesi iyi olur.

Eğer ki indirme yaparken sadece bilgisayar dan kesiliyor ise ( yani diyer cihazlar Internet kullanabiliyor ise) cihazınız veya indirdiğiniz sunucuda sorun olabilir.

Buna hiç dikkat etmedim daha öncede indirme yapıyordum hiç bir sorun olmuyordu yüzlerce gb dosya indirdim hiç birinde bir kesinti olmamıştır türk telekomun veya türknetin bir sınırlama koyduğunu düşünüyorum ben

sadece bilgisayarda kesiliyor ama neden böyle bir şey olsun durup dururken anlamış değilim önceden çok rahat bir şekilde indirebiliyordum. Onlarca foruma baktım bir tane konu bulamadım bununla alakalı. Hepsi benimkine yakın sorunlardı ama benim sorunumla aynı değillerdi.

Farklı dosyalarda aynı sorunumu yaşıyorsunuz? Yoksa sadece 1 dosyada mı?
U torrent yasal olmadığından destek almanız zor.

Kısıt olsa herkeste olur daha dün 110gb dosya indirdim sabit 12mb ile indirdi hic sikinti olmadan.

Bütün dosyalarda bu sorun var. Bu arada U torrent yasal bir program, indirilen içerik korsan olabilir

1 Beğeni

O zaman cihazımla alakalı bir sorun yada modem ile alakal.

Seeder azsa kesilme çok normal ama siz komple pc’nin internete erişimi gidiyor diyorsunuz. Bu ise çok fazla peer’a bağlatı kuruyorsanız olabilir, modem eş zamanlı bağlantılarınızı yönetemiyor olabilir. Ev tipi cihazların aynı anda yönetebileceği bağlantı sayısının da bir sınırı var. ISS’lerin de bizim gibi perakende
kullanıcılara ayırdığı bir sınır var elbette. Porta dışarıdan erişim varsa ve sadece yoğun indirme sırasında oluyorsa bu bağlantı sayısı ayarlarını kullandığınız torrent istemcisinden bir yapın derim. Türkiye’de torrent protokolü illegal kabul edilmiyor, dolayısıyla özel bir port erişim kısıtlaması da yok ISS’lerin uyduladığı.

2 Beğeni

Yani anlar gibi oldum teşekkür ederim cevabın için akşam torrent ı biraz karıştırmam gerekecek gibi duruyor.