Twitter ve İnstagram'da Anlamsız Yavaşlık

Merhabalar arkadaşlar, uzun süredir yaşadığım 20.00-00.00 saatleri arasında yaşanan saturasyon sorunu çözülmüş gibi gözükmesine rağmen bu sefer de günün her saatinde; twitter ve instagramda anlamsız bir yavaşlama sorunu yaşıyorum. İnternet hızım 70-71 Mbps pingim 8 olmasına rağmen bu durumu yaşıyorum. Benimle aynı sorundan muzdarip olan veya bu sorunun çözümüne dair fikir sunabilecek olan var mı?

Dns değişikliği yapabilirsin. Çözüm sağlanabilir :smiley:

Tüm sitelerde bir ağırlık var

ipv6 tanımlı mı hattında ?

Evet tanımlı…

Maalesef denedim herhangi bir çözüm sağlamıyor, halihazırda 1.1.1.1 i kullanıyorum.

open dns kullanmayı deneyebilir misin

Bende de aynı yavaşlık söz konusu ipv6 dan dolayı olduğunu düşünüyorum. Daha beta testlerindeler düzeltirler yakında.

Herhangi bir çözüm bulabildiniz mi hocam? Twitter’da görseller çok geç açılıyor, instagram ise hepten gidik.

Çözüm olarak kesin çözümü bilmiyorum fakat son bir gündür modemden dns sunucuları değiştirdim. Google dns sunucularını kullanıyorum ipv6 için ve iss tarafından verilen dns sunucularını yoksaydım. Modemim keenetic. Böylelikle eskisine nazaran yavaşlık baya azaldı

1 Beğeni

Bendede aynı sorun var 16 ping 33 dow varken bile bi ağırlık söz konusu sanırım uygulamalardan kaynaklı.