Twitch Platformunda Yayınlar Donuyor!

İnternet hızım gayet iyi farklı platformlarda herhangi donma,kasma yok ama Twitch yayınlarında donmalar var ve bu donmalar 720p de bile oluyor anlamsız, ne bu anlamadım yaşayan var mı ? Bilgilendirirseniz sevinirim…

Bende nanolive da yasadim. Sanirim gecen gunki sıkıntı devam ediyor

Bilemiyorum sanki şey gibi hissetmeye başladım kullanıcının kullanım çoğunluguna göre o siteyi kısıtlıyorlarmış gibi geliyor… Tuhaf… Mesela 1 hafta twitche girmesem sonrasında herhangi bir donma vs. olmuyor sürekli kullanımda bu tarz problemler yaşanıyor gibi. Tabii bu benim fikrim…

Öyle bir şey olmadigina emin olabilirsiniz oyle olsa beni youtube tarihinden silerler gunluk 5 6 saati bulabiliyor.

2 Beğeni

ya işte olay canlı yayın platformlarında bitiyor gibi avrupa sunucu çıkışlarında da sıkıntılar oluyormuş, twitch tarafında.

Benzer sorunlar yaşadım VPN kullanırsanız sorun çözülüyor. Sanırım yurtdışı çıkışında yani twitch sunucusuna ulaşmak için izlenen yolda yığılma olduğu için hız düşüşü gerçekleşiyor.

Tam tersi Vpn-Hamachi vs. yazılımlar kurdugumda bilgisayarıma yine yayınlarda takılmalar başlıyor. Bunu nasıl anladım diye sorarsanız yeni formtlanmış pcde hiçbir sorun yoktu donma zerre yoktu taki Hamachiyi kurana kadar. Bunlar arkaplan da Ağ Bağdaştırıcı kısmına da yükleme yaptığı için yazılım gereği buda yayınları etkiliyor bende yaşayan varsa tavsiyemdir. Vpn-Hamachi vs. bozuyor interneti verimini…

Benim VPN’den kastım piyasada ücretsiz olarak sunulan data mining yapanlar değil. Kendinize ait bir sunucunuz varsa yurtdışında oradan bağlanırsanız sorun yaşamıyorsunuz. (Arka plan uygulamaları sadece twitch’i etkilemez sizinki genel bir sorunmuş demek ki.)

Anlıyorum sıradan kullanıcıyım sunucu felan yok malesef sağolun. Artık yaşamıyorum zaten konu kilitlenebilir.

2 Beğeni