TürNet'in Teknik Yetersizliği Nvidia GeForce Now Sorunu ve Bütün Türkiye'yi bilerek internette gecikmeli bağlamasına sebep olması

Sabit ip çözüm sağlamıyor bu soruna, ben başka bir soruna çözüm sağladığını farkettim, Almanya ve Japonya’daki sunucularıma cgnat arkasından ssh bağlantısı kurduğumda random bir şekilde belirsiz aralıklarla bağlantı kopuyor, sabit ip ile bağlandığımda sorun yok. Cgnat belası ayrı bir sorun, ipv6 daha çok bekleyeceğiz ülke olarak.

Evet CGNAT da aynı şekilde benimde ssh bağlantılarım random olarak kopuyordu. Deli etmişti. Ayrıca git push atarken çok uzun sürüyordu.

1 Beğeni

Evet sonunda bir rota güncellemesi gelmiş TürkTelekom üzerinden, anlatmak için o kadar uğraştık ki şunu. En azından çalışma yapıldı, şimdi kazanan hem TürkNet hem kullanıcılar.

Kablolu bağlantı ile 5 ms

@EFG @ahmetozer

artık canım cok sıkıldı
selamlar benım sorunum hala halolmadı bende bıktım ve geforce turkıyede abonelık actım ama yıne sorunlar bıtmedı yıne yogun kara kaybı var ve oyun oynanmıyor ne yapmam gerekıyor

Tekrar test yaptım sizin iletinizden sonra.

1 Beğeni

Ben hala aynı ping değerini alıyorum. :confused:

Şuradan bir bufferbloat testi yapabilir misiniz. Eğer bufferbloat yüksek seviyelerde ise modeminizde varsa dsl optimizasyonu, qos veya SQM( Smart Queue Management) toplam kapasitelerinizin %10’unu düşerek sınırlama oluşturup deneyebilir misiniz. Aklıma gelen bir çözüm bu emin değilim ama çözüm sağlayabilir.

1 Beğeni

Ekran Görüntüsü (6)
selamlar bu şekilde cıkıyor test sonucu defalarca yapmama rağmen

Merhaba, şöyle bir yol izleyebilriz, tr-central.tkc.geforcenow.nvidiagrid.net adresine PingPlotter veya WinMTR ile 5 dakika izleyebilir misiniz, hat boyunca nerede sorun olduğunu çıkarabiliriz belki, yerel ağdamı, dış ağdamı sorun olduğunu.

1 Beğeni

Sıcak sıcak test.TurkNet gayet başarılı. 5 Mayıs 2021 Saat 15:05 Türkiye sunucusu. Konya Selçuklu da oturuyorum.

1 Beğeni

Bence sizin ping fazla, istanbul üzeri dolanıp geliyorsunuz.

Ben de İstanbul üzerinden dolanıyorum hala. Acaba sıra sıra mı düzeltiyorlar rotayı

aynen türknetli olupta istanbuldan dolaşmayan varmı ki

Ben Ankara-Ankara arası bağlantı kuruyorum.

nasıl oluyor o türknet kendi direkt istanbuldan dolaştırıyor

selamlar sımdı eve geldım dedıgınız testı once 5ghz wriles üzerinden başlattım sonrasında ıse kablolu olarak baslatacagım sonucları nasıl alabılırım ve sıze gonderebılırım
bu arada turknetın kendı modemını kullanıyorum kablolu geforce now ag testı yaptıgımda ggecıkme 2.5ms ama 5ghz wıreless olarak yaptıgımda ıse 16 20 arası degısıyor bu modemın kendısınde poroblem olabılırmı

Bende kontrol ettim hala İstanbul’a gidip geliyorum. Ondan Ping biraz fazla. Rota düzeltmesi genel olarak yapılmamış sanırım. GFN almak istiyorum ama sırf bu Ping nedeniyle şu an İçin vazgeçmiş durumdayım. Yer Eskişehir.

gfn06052021

gfntracert

Takılma var demesinin sebebi pcde bir uygulama nedeniyle vpn var sanıyor olması. Bende ping 5ms 5MS düştü. :scream: Maşallah nazar değmesin :smiley:

1 Beğeni