Türknetten fiber alamıyorum

Bakalım @Mitan kardeşim ne gibi gelişmeler kaydedecek beklemedeyiz

TürkTelekom’un sitede bir tanımlama hatası var. Bu kutudan bizim binada da var. Hatta sorgulamada fibernet çıkıyordu. Neyse başvurmak istedim. Binada fiber var dediler ama ekip gelip baktığında o kutuya kadar fiber, o kutudan sonra bizim binaya ve komşu binalara bakır kablo üzerinden vdsl altyapı sunduklarını söylediler. Şuan bile sitede sorgulama yaptığımda bazen hipernet yani vdsl bazense fibernet gösteriyor. Telekom müdürlüğüne gidip durumu sorduğumda 15temmuz 2016 darbe girişiminden önce bir bina içindeki fiber kutuyu ortak olarak bikaç bina kullanıma açıp o şekilde hizmet veriyorduk. Fakat sözkonusu o olay sonrası bu yasaklandı. Bizim binadaki kutuda da 2015 yazıyor. Kısaca dediğim gibi TürkTelekom sitesinde bir tanımlama saçmalığı var bu altyapı sorgulamasında. Hatta bu gönderiyi yazdığım esnada tekrar kontrol ettik. “Seçtiğiniz lokasyonla ilgili bilgiye ulaşılamamıştır.” diyor.

Extranet sitesinden sorgular mısın port durumu ne çıkıyor?

TurkNet apartmanda bir tane fiber abone numarası alın yeniden abonelik başlatalım diyor

Komşularınızı tanımıyor musun Mitan

Tanıyorum kanka ama şöyle bir şey var bana internet abonelik numaranı verirmisniz dersem o ney di derler

ama alacağım öyle olacak anlaşılan

Apartmanınızda bulunan ankastrede daireye kadar Fiber kablo geliyormu?

Diyer dairelere gidiyor bana da cat 5e Onuda kendim çektim harici cektim onuda çekmediler

Resimdeki tek beyaz kablo :d

Altyapı sorgulama sırasında başka bir daire üzerinden sorguladığınızda altyapı türü ne olarak gözüküyor?

Türktelekom ve Süperonline da fiber cıkıyor Bu dairede fiber cıkıyor. resimleri yukarda var

Sitenin kapısına TurkNet arkadaşını getir ilanı yapıştırsan modem bedavaya gelirdi mitan

Çok garip bir durum. Ev max 5 yıllık. Gelip 5 yıl sonra oturdum. Altyapısı Vdsl olarak ayarlanmış ama TT Fiber getirmiş. Getirince de tüm dairelerin Cat5 kablolarını iptal etmiş hepsine fiber kablo çekmiş. Aynı şekilde yakınlardaki binada tanıdık var eski biraz fiber geldi vdsl iptal edildi. Benim fiber kablo ise, kabloların geçtiği boşlukta bırakılmıştı kabloyu söküp kendim daire içine almıştım.

1 Beğeni

Extranet sitesinde port durumu çıkar sorgula bi.

Turk telekom fiber görünüyor sitesinde aradığında da fiber verileceği belirtildi. Diğer ISS ler vdsl bağlarız diyor