TürkNet'in Muazzam Müşteri Memnuniyeti Anlayışı (!)

Yazlık aboneliğimde ne yazık ki TurkNet dslam kilidini kaldırtamamıştı. Sağlayıcı değiştirmek zorunda kaldım. 1-2 gün içerisinde tam 102400kbps tanımlandı. Gayet de sıkıntısız kullandım. Bu işin arkaplanında başka bir şeyler var.

1 Beğeni

superonline’da malatyada 34 ping alıyorum oyunda bir hafta sonra TurkNet geçiyorum 40-50 ping arası dalgalanma hatta bu dalgalanma bazen 60-100 arası oynuyor falan. zaten şu sorunların çok olduğu 2 hafta önceleri falan madrid sunucusunda 80-90 ping istanbul sunucusunda 170 pingi gördüm. gıbırnet diye bir yer varmış buradan keşfettim oradaki gibi bölgelerin ping değerlerini paylaşsalar keşke en azından şeffaf şekilde görsek. ülkedeki isslerin sorunu bu işte şeffafız diyip o kadar da şeffaf olmuyorlar kopyala yapıştır yapan TurkNet Online İşlem Merkezi var ve bu adamlar sorunun cevabını vermiyor. turknetin kendi forumu var ama başka forumdan resmi açıklama yapıyor. firmaların ismini reklam amaçlı yazmadım eğer ki yasaksa bildirirseniz a b diye yazabilirim. bu arada halen komşularımdan 10-20 ping fazla alıyorum.

1 Beğeni

Buyrun💁 TurkNet Şeffaflık Raporu — Altyapı Çalışmaları, Hizmet Açılış ve Dönüş Süreleri ve bende adsl superonline de pingim 30 du TurkNet vdsl 20 ping alıyorum ve tabiki fiziksel bir müdahale olmadıysa bölgesel sorun olabilir

Sorun 10 20 mbps’in hesabı değil. TurkNet OİM elemanlarının bilgiden ve iletişimden yoksun olması.

1 Beğeni

Konunun başlığını eleştiriyorsunuz fakat konunun içeriğini tam olarak okumadığınıza eminim zira okumuş olsaydınız böyle bir yorum bırakma gereği duymazdınız.

1 Beğeni

Merhaba. Hattım 100Mbps üzeri desteklerken neden 88Mbps’e razı olayım ki? Üstelik 88Mbps kilidi yüzünden 80-81Mbps’lik bir değer yansıyor bana. Hattım üzerindeki kilit ortadan kalkınca 95Mbps’leri gördüm Download olarak. Bu da 14Mbps’lik bir Download değeri farkıdır benim için ve işim gereği evden çalıştığım için fark 5Mbps bile olsa benim için değerlidir. Bu talebimi sorgulamak forum moderatörü olarak size mi düşüyor?

3 Beğeni

Bu forum moderatörü arkadaşlar da ne hikmetse zaten asla müşteriyi savunmazlar. Yahu bizde seviyoruz TurkNet’i ama ben o kadar para ödüyorum, e alabileceğim hız 146 gözüküyor ki Türkiye’de asla o kadar verilmez :wink: Bari 100’ü tam ver dimi her ay cebimden parayı çekip almayı biliyorsun. 100’ü tam olarak isteyen insana sen ne hakla bencil diyebilirsin ki? İngiltere’de adamlara hiç ihtiyacı olmamasına karşın 10 Gbps paketler tanımlanıyor. Yahu 10 Gbps’i zaten şu dünyada karşılayabilecek sunucusu olan kuruluşlar kaç tanedir ama her neyse konu bu değil. Bu ülkede kimse bencil değil, olabilecek şeyleri isteyen insanlara da bencil diyemezsiniz efenim yok öyle yağma. Arkadaş basit bir talepte bulunmuş, evden çalıştığını ve en ufak bir hız artışının dahi işine yaradığını belirtmiş. Servis sağlayıcının görevi ise bunu yapabilecek konumda ve kapasitede ise, bunu gerçekleştirmektir. Ha eğer bunu yapamıyorsa talebe olumsuz olarak cevap düşebilir ancak bu da yapılmamış. Şimdi siz hem bu talebe olumsuz cevap dahi düşülmemiş iken, bunu nasıl müşteri üstüne mesuliyet gibi gösterip müşteriyi bencil diye yaftalıyorsunuz? Ve ayrıca bu hakkı kendinizde nasıl bulabiliyorsunuz? Saygılarımla.

3 Beğeni

PAKET 100 MBPS DEĞİL 100 MBPS’E KADAR kaldıki size nerdeyse en üst tabandan verilmiş kimse hak aranmasına bir şey demiyor böyle 50 tane ekran görüntüsü alıp sayfalarca roman yazıp çok bir sorun varmış gibi ağlanmasına gerek yok diyoruz 100le yapabildiğin 88le yapamadığın ne var Allah aşkına bahanesini de bulmuş :smiley: evde canı sıkılmış dur bi uğraşim demiş bu nedir normal bi insan yapar mı bunu ya

2 Beğeni

gerçekten inanılmazsın

2 Beğeni

Trolle bak ya :smiley: Sen ADSL portuna geri dön çok rica ediyorum :slight_smile:

1 Beğeni

TurkNet Online İşlem Merkezi’den kilit kaldırın diyince yardımcı dahi olmadılar iyi başarmışsınız

1 Beğeni

benim paketim 75mbps bunu 100 ile değiştirin dediğimde değiştirmediler dslam kilidini kaldır diyorum kaldırmıyorlar müşteri hizmetleri oimden kayıt oluşturuyor madem altyapımda böyle bir şey var o zaman böyle bir hizmet verebildiğini iddia edebiliyorlarsa vermek zorundalar

1 Beğeni

Siz bunları diyebiliyor iseniz bende o hakkı kendimde buluyorum. Konu dslam kilidi ise o konu ile ilgili yorum yapın.

Benim de paketim 50 ama ben hiç bir zaman 50 alamıyorum sebebi de TT nin servis verilebilirlik sistemi. TurkNet ve diğer ISS ler abonelere tanım yaparken bu verilebilirlik sisteminden destek alırlar. Hattınız 90 bile desteklese (modemde yazan Max hız hattın desteklediği hız değildir) verilebilirlik 50 ise siz 75 paketini de alsanız 100 paketini de talep etseniz alacağınız hız 51 olmayacaktır.

image image değerlerim böyle sizce alabileceğim maksimum hızı mı alıyorum yoksa DSLAM kilidi mi var? Bir arkadaş DSLAM kilidi olabileceğini söylediği için öyle düşünüyordum fakat burada da danışmak istedim belki yanlış bilgi almış olabilirim diye.

Yanlış, sistemde 75 görünen adresimde 100 mbit çatır çatır kullandım yazlıkta.

1 Beğeni

90-95mbite kadar destekliyor hattınız. 102400_8192 profili yerine 79M_8192 tanımlamışlar size.
Yani bunun türkçesi nedir?
100mbite kadar ödüyor 79mbite kadar hizmet alıyorsunuz. Bazı arkadaşlar 100ün, 79u da kapsadığını düşünüyor. Bambaşka bir tartışma konusu.

2 Beğeni

Boşuna kendinizi yoruyorsunuz hocam.

teşekkürler ama şunları belirtmem gerekiyor snr değerini düşürdüm ve TurkNet ısrarla paketimi değiştirmeyip en yüksek hızı veriyoruz diyor 75mbit tanımlı

Hangi sistemde? (20 karakter)