Türknetin hizmeti☺️

Hocam bundan bundan birkaç ay önce bu metreden aldığım hız 80-90 mbpslerde idi. Hızımı kısıtladılar ve TurkNet suçu Turk Telekom’a onlarda TurkNet’e atıyor.

Hoca wikiden aldığım yazı " VDSL modemler VDSL sinyalini üretebilecek DSLAM’lere bağlanırlar, VDSL DSLAM’ler katman iki protokolü olarak EFM (Ethernet in First Mile) protokolünü kullanırlar. VDSL teknololojisinde kullanılan taşıma frekanslarının yüksekliğinden dolayı ADSL’e kıyasla daha kısa mesafelerde hizmet verilebilmesine karşın, çok daha yüksek bant genişliklerinden yararlanılabilinir. 200 metreye kadar 100 Mb/s bant genişliğine erişilebilinir. VDSL için FTTB, FTTC, FTTx uygulamaları en uygun çözümlerdir. 8 portlu VDSL DSLAM’ler ile FTTB, daha fazla portu olan VDSL DSLAM’ler ile FTTC uygulamaları uygudur. VDSL ve VDSL2 hakkında daha fazla bilgi almak için VDSL ve VDSL2 Nedir adlı makaleyi okuyabilirsiniz." en fazla 200m yazıyor 100mbps yazıyor. 400m 90mbps vermesi mümkün değil.

Bende TurkNet’den çok memnumum. Tek ufak takıldığım konu pingi yüksek. Oda Ankara → İstanbul → Ankara rotasında olmasından. TurkNet’e başvurmadan önce bir çok araştırma yaptım video izledim. Çoğu kişi bir kaç ay içinde hızın düştüğü, müşteri temsilcilerine ulaşılamadığı ve sorun çözmede yetersiz olduğu gibi konulardan yakınıyordu. Bu nedenle şüpheye düştüm ama deneyeyim dedim taahhüt yok nasıl olsa. Adamlar güveniyordur taahhüt olmadığına göre dedim ve denedim. 3. aydayım ve hız düşmesi gibi bir sorun yaşamadım. Müşteri temsilcilerine sorduğum sorular veya belirttiğim sorunlara anında dönüş yapıldı. Yazılı veya telefon ile. İlk ayım dolmadan internet bağlantım gitmişti. Kayıt oluşturdum akşam 17.00 da ertesi gün 9.00 da eve gelip sorunumu çözdüler. Kısaca bende çok memnunum.

4 Beğeni

Artıları eksilerinden fazla yaşadığım durum 1 hafta önce saha kutusuna giden bakır kabloyu bir araba koparti açtığım destek kaydı ile 1 saat içinde telekom ekipleri hemen gelip yeni kablo bağladılar bu kadar hızlı olacağını tahmin edemezdim :clap::clap:

1 Beğeni

Konunun benle alakasını çözmeye çalışıyorum :smiley:

1 Beğeni

Aynı ip yi kullanıyorsunuz. Bundan dolayı karışıklık olmuş olabilir :blush:

Farklı adreslerdeki kişilerin aynı IP’yi kullanması mümkün mü ki?

Ip blogu yani havuz ip si nedeniyle olabilir.

1 Beğeni

Müstakil evlerde bu kadar şanslı olsa keşke kablo direkten geliyor çamaşır ipi gibi

1 Beğeni