Türknete geçiş yapmak istiyorum ama

Merhaba şuan güncel olarak millenicom kullanıyorum vdsl fakat internetim kesildi 22.08.2023 tarihinde 9 gün oldu hiç bir şekilde bilgilendirme için aramıyorlar beklememizi söyledir üst komşum superonline kullanıyor onunda benimle birlikte interneti kesildi yakın zamanlarda fiber altyapı geldi bize alt komşum fiber kullanıyor onda sıkıntı yok internetinde şimdi ben türknetten fiber başvurusu yapsam internet sorunum çözülür mü sanırsam vdsl portlarda sıkıntı var fibere geçince düzelir mi?

1 Beğeni

Merhaba,
Sorunuzun cevabı kesinlikle evet, xDSL sorunları çok fazla patlak vermeye başladı. Bazen iç hat problemleri bazen dış hat problemleri günümüzde xDSL kullanımını oldukça mantıksız bir hale getirdi özellikle apartmanda fiber varsa fibere geçmemek gerçekten çok mantıksız. TurkNet fiber deneyimlerim oldukça olumlu herhangi bir kesinti veyahut problem söz konusu olmadığını belirtmek istiyorum. Abone olurken profilimde bulunan TurkNet davet kodunu kullanırsanız 6 ay boyunca indirimli bir şekilde kampanyadan yararlanabilirsiniz. Umarım en kısa zamanda sorununuz çözülür ve fiber maceranıza başlarsınız!

Merhaba, bulunduğunuz bölgedeki dsl hattın bağlı oldu saha dolabında sıkıntı çıkmış olabilir, fiber kullanan komşunuzda sıkıntı yoksa sizde fibere geçerek sıkıntısız kullanabilirsiniz.
TurkNet 'e geçmek konusunda şöyle bir detay var, siz mevcutta dsl kullandığınız için TurkNet 'e de hattınız dsl olarak taşınır, fiber olarak taşımak istediğinizde doğrudan geçiş olmuyor diye biliyorum. Bu durumda ya milenikomda fibere geçiş yapacaksanız sonra TurkNet 'e geçeceksiniz, ya TurkNet 'e dsl olarak geçip sonra fibere geçeceksiniz ya da mevcut aboneliğizi iptal edip TurkNet 'e fiber olarak başvuru yapacaksınız iptal edip yeni abonelik yaparsanız ekstra kurulum ücreti ödemezsiniz gerekir.