TurkNet'de Çalıştığı Gözlemlenmiş IPv6 Destekli Modemler

Rootladıktan sonra root girişiyle zaten direk İnternet kısmından düzeltebilir ipv6 açabilirsiniz

1 Beğeni

Hocam bendede bu modemden var. Bendekinin üzerinde superonline yazıyor. Bu modemin arayüzüne root giriş bilgileri şu şekilde.

Kullanıcı adı: Root
Parola: SoL_RooT_2014

Kullanıcı adı ve paroladaki küçük büyük harf ayrımına dikkat et sistem buna duyarlı.

1 Beğeni

hocam şimdi farkettimde sizin modem modeliniz Huawei HG658c V2. Bendeki superonline olan modeli ise Huawei HG658 V2. Sizdeki modelin kodundaki sondaki c harfi modeminizin vodafone modemi olduğunu gösteriyor. Verdiğim root giriş bilgileri malesef girişiniz için uygun değil zaten bilgilerle giriş yapamdığınızı bahsetmişsiniz. Biraz araştırmanız lazım.

IPV6 alımları halen devam ediyor mu? Ana konuya müşteri numaramı ilettim. Tanımlanırsa H300S modem ile deneyimlerimi bu konuda paylaşacağım.

peki sağolun internetim pasif durumda şua anda açılınca visual studio indirmem lazım 14gb tekabul ediyor ondan sonra rootlayıp sizden destek alsam olur mu? Siz nasıl yaptınız bu arada işleminizi?Root mu??

adresleme türü slaac olmayacak mı?

1 Beğeni

Keenetic Omni DSL için sadece IPv6 kullan kutucuklarını işaretlemek yeterli mi? Başka yapmam gereken bir şey var mı?

Evet root ama root olmadan da o kısmı aktif edebilirsiniz. Tarayıcı geliştirici ayarlarından (f12) aktif edip kaydedebilirsiniz.

2 Beğeni

Bi türlü yapamadım özelden yardımcı olma durumun var mı?

Evet yeterlidir. . .

Merhaba bende bu hizmetten faydalanmak istiyorum. 2 adet aboneliğim mevcut, 2 aboneliğimde de olursa müteşekkir olurum

1903238 → TP Link Archer V1200 (IPv6 desteği olduğu kutusunda yazıyor.)
1407614 → TP Link W9970 (Yukarıda ki yorumlarda kullanan arkadaş sorun yaşamadığını belirtmiş)

:slight_smile:

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim hocam. Evet, benim modemim Huawei HG658c V2 modeli. Root bilgilerine ulaşamadım fakat Yönetici şifrelerine ulaştım. Böylelikle IPv6 ayarlamalarını yapmış bulunuyorum. İlginiz için tekrar teşekkürler.

Rootlayıp açtım kardeşim sağol yardımın için. :pray:

Estağfurullah ne demek kolay gelsin.

1 Beğeni

Şuan sahip olduğunuz modem çok eski değilse IPv6 destekliyor. Ancak bazen tam ayarlar yapılmış olsa bile o modemde firmware gelmeden çalışmıyor.

4 aşama başarılı ve doğru olursa IPv6 kullanabiliyorsunuz.

1. Hattınıza IPv6 tanımlanmış olması
  2. IPv6 destekleyen modeminizin olması
  3. IPv6 ayarları - Etkinleştirilmesi
  4. IPv6 destekleyen modeminiz ile TurkNet IPv6 bağlantısı gerçekleştirebilmesi

1,2 ve 3 maddelerde sorun olmuyor. 4. yani modeminiz ile TurkNet IPv6 bağlantısı gerçekleştirme olayı henüz her modemde çalışıyor diyemeğiz. Ancak bize bildirmeniz halinde gerekli çalışmaları yapacağız.

Arkadaşlar bende 2 adet modem var birisi Huawei HG658 v2 diğeride Airties 5760. Huaweinin ipv6 desteklediği belirtilmiş. Airties ile ilgili internette bir bilgi bulamadım. Modemin arayüzündede bütün menülerini gezdim ama ipv6 ile ilgii bir ayar yada aktifleştirme bölümü göremedim.
Acaba benim airties 5760 modem ipv6 destekliyormu desteklemiyormu?
Konu hakkında bilgisi olanların yardımını rica ederim.

Huawei HG658 IPv6 Settings Router Screenshot - PortForward.com

şöyle bir yerdeymiş sanırım aynı mı sizinkiyle bilmiyorum. Birde Modem firmwarenizin güncelliğini kontrol edin eğer bu seçenek yoksa.

Baktığım kadarıyla Airties’te IPV6 mevcut değil

@EFG merhaba halen hattıma IPv6 tanımlanmadı
‘1909580’ abonelik numaram.

@JUDGE Daha kimseye tanımlanmadi.

1 Beğeni