TürkNet yine kesildi... (09.12.2020)

Bende de geldi ama değerlerinizi kontrol edin derim. Bende aynen böyle çakılıyor hızlar, ama ne hikmetse geçici olarak. Sonra günlerce maks. 60’ın altına düşmüyor.

En iyi DNS 1.1.1.1 diye biliyorum. Bu DNS, yasaklı mıydı? Çünkü sanırım bu DNS yüzünden internet geçmişiniz log tutamıyor. Genelde siber suçlarla mücadele de loglar önem taşıyor. Genellikle 6 ila 12 ay arası log tutuluyor ama 1.1.1.1 DNS’si kullananlarda, log tutulmuyor galiba. Ondan mı yasaklı? Ama en hızlı ve en güvenli DNS diyorlar.

Bu arada, şu an bendede geldi internet.

1 Beğeni

Erdem benim de gitti beklemedeyiz bakalım ne olacak, downdetectorde tt de çökmüş gözüküyor

1 Beğeni

Bende de geldi ama niye gitti, neden bu kadar geç geldi? Bunların hiçbirinin cevabı yok.

3 Beğeni

Benimde internetim gitti, Türk Telekom Fiber altyapısında TurkNet kullanıyorum. Geçtiğim günden beri 3. oldu. Aynı fiyatlara 100Mbps fiber sunan bir yer olsa taşıyacağım artık.

1 Beğeni

Değerler normal, 42000 ile 39000 arası değişiyor hep benimki sorun yok.

1 Beğeni

Yasak olsa izin vermezlerdi herhalde ben daha hızlı ve TürkNetin DNSleri patlayıp durduğu için kullanıyorum.

1 Beğeni

Türk Telekom size Upload limitini direkt DSLAM’dan yapmış galiba. Maksimum Upload hızınız 8 Mbps… Eyvah… :frowning:

1 Beğeni

745 metre uzaklığım normal diyorlar amaaaa, bilemiyorum pek de önemli değil benim için uploadım yetiyor.

1 Beğeni

Benim Apartmana Bı Kutu Geldi Turuncu Kablolu Bağlı Fibermi Acaba Alt Katı Sorgulatıyorum Fiber Yazıyor.

1 Beğeni

Hocam şanslısınız. Benim 60 altına düşmeyen maks olmasına rağmen en yüksek 43 görüyorum son birkaç haftadır. 17 Mbps headroom, yersen tabi. 50 Mbps paket kullanıyorum ama sözde tabi.

1 Beğeni

Hayırlı olsun fiber gelmiştir.

2 Beğeni

Ben Şuan 35 mbs kullaniyom alt kat 100gosteriyo şanslısınız fiber var diye

Upload en az 16 Mbps verilmeli, 8 değil. Bu kural değişmeli bence. Alt sınırın 8 olduğu devir biteli çok oluyor. Hatta, günümüzde bile standart olarak en düşük 16 GB RAM kullanmamız gerekiyor oyunlar için mesela. RAM ile 16 Mbps hızın alakası yok ama sadece örnek verdim. Yani sayısal olarak “16” bu devrin minimum uğurlu sayısı. :slight_smile:

1 Beğeni

Bu 19.00 ile 24.00 arasında oluşan hız sorunundan falan da etkilenmiyorum şükür. Ping zaten dns yüzünden yüksek 80 90 pek de sorun olmuyor.

1 Beğeni

Bu kesintiyle birlikte bana ipv6 tanımlandı.

2 Beğeni

Telekom yayıncılara metro ethernet çekmek için mi yapıyor ne…

1 Beğeni

Haydalaaa, ben yedek listedeydim kontrol edeyim yahu.

1 Beğeni

Yine patladııık. Hayırlı olsuun.

1 Beğeni

an itibarı ile geri geldi.

1 Beğeni