Türknet wifi hotspot internet

Bir kaç gönderi de özellikle öğrencilerin ve öğrenci yurtlarının yoğun olduğu yerlerde internet sıkıntısı mevcut… özel yurtlar bi şekilde sağlıyorlar ama devlet yurtlarında problemler yaşanabiliyor. TurkNet süperonline gibi firmalar bu yurtlara giremiyorlar sanırım. Yüksek hızlı internet için öğrenciler süperbox tarzı abonelikler yada mobil internet kullanmak durumundalar. Örnek olarak TurkNet 1 gbit interneti böyle bölgelere çekip hotspot şeklinde wifi olarak verse… wifi internet operatörü yani… bununla ilgili abonelik oluşturulsa… bunun önünde yasal bir engel var mı… yoksa tamamen duygusal olarak mı yapılmıyor. Sonuçta bedava vermeyecek

İlgili kurumlar TurkNet ten talep ederse yapılabilir diye düşünüyorum. Ama TT varken bu olaya TurkNet gibi ISS leri dahil etmezler diye düşünüyorum.

Bende aynı kanıdayım. TT varken kimseye kolay yol vermezler… Benim demek istediğim kendisi bir nokta oluşturup yayını yapamaz mı? Baz istasyonu mantığı ile… Bazı zorlukları aşmak adına TurkNet havadan bile fiber döşüyor. Kablo dahi döşeyemediği noktolara da ulaşabilmek adına kablosuz internet sunması gibi…

1 Beğeni

Yurtlarda kontrolsüz internet vermezler. Devlet politikası işleniyor. Bilerek düşük kota koyuyorlar ayrıca. İnternet kullanımını azaltmak istiyorlar. Politika değişikliği olmadan zor. Superbox tarzı birşey alınıp gizli ağ ile dağıtılabilir tabi mobil altyapı orada iyiyse.

1 Beğeni