TurkNet ve Keenetıc

İyi geceler;
Benim bir garip sorunum.Heryere her platforma yazdım lakin bir çözüm bulamadım.yazım uzun olacak sabırla okursanız sevinirim.
Mart ayında Keenetıc Extra Dsl modem aldım kurulumunu yaptım. Akşam saat 20:00 den sonra sabah 07:00 arası birşey oluyor ve internet Download hızım 1 mbps düşüyor (Tarifem Dowload 35 Upload 3 Mbps) Upload hızında düşme olmuyor.Modem arayüzünde DSL KAP’a aç veya Modem Resart yaptığında hız normale dönüyor
Bunu Keenetıc firmasına anlattım ve 20 gün mailleştik sürekli modem kısmında güncelleme ve ayar yaptılar ve sonuç aynı değişen birşey olmadı
Bir akşam saat 22:40 gibi yine Dowload hızım düştü keenetıc firması na mail attım arkadaş dönüş yaptı ve Modeme uzaktan bağlanıp inceledi sonra şöyle dedi " TurkNet kısmında DNS de sorun var" TurkNet sorun dedi
Bu konuyu TurkNet müşteri temsilcileri ne 2 haftanın sonunda anlatabildim ve onlarda bana şöyle dedi " DNS de sorun gözükmüyor"
2 taraftan da çözüm bulayamınca bende arayışlar içine girdim
İlk yaptığım VDSL hizmetinden ADSL hizmetine geçmek oldu ve tarifem 16Mbps Dowload hız Upload 1 Mbps hıza geçiş yaptım ve sorun çözüldü bir hafta takip ettim normal seyrinde gitti.
Tekrar Adsl hizmetinden VDSL hizmetine geçiş yaptım ve aynı sorunlar tekrardan başladı.
Şimdide DNS ayarlarını değiştirip denedim ama değişen bir şey olmadı bugün saat 22:20 geçe hızım tekrar düştü Resart yapmak zorunda kaldım.
Sevgili arkadaşlar bu sorun ile ilgili bana yardımcı olabilirmisiniz
Her akşam modemi resetlemek zorunda kalıyorum
Saygılarımla

Modemi komşunuza verip birkaç gün denetebilir misiniz? Onda da aynısı oluyorsa modemde olmuyorsa turknetde sıkıntı vardır.

1 Beğeni

Modemi fabrika ayarlarına geri alıp tekrar kurulum yaparmısınız ?
Aynı sorun kuzenimde oluyordu modem her sabah saat 8-9 arası bağlantı gidiyor hızı düşüyor ip alamıyordu modemi tekrar kapatıp açması gerekiyordu, tekrar kurulum yaptık düzeldi. Onun modemi tplink vr 1200ac.

1 Beğeni

Sırada o var
Teşekkür ederim

1 Beğeni

Neredeyse her gün fabrika ayarlarına döndürüyorum olmuyor
Teşekkür ederim

1 Beğeni

TurkNet tarafından bir çözüm sunulmadı ise iptal talebinde bulunup başka ISS ten hizmet alabilirsiniz

2 Beğeni

Daha konu oralara gelmedi sırayla devam ediyorum Modemi değiştrip öle deneyeceğim

1 Beğeni