Turknet VDSL paket kaybı

Merhaba TurkNet VDSL kullanıyorum forumda 2-3 arkadaşta oyunlarda paket kaybı yaşadıklarını ama düzelmedi hakkında konu açmışlar bunun için bende arıza kaydı oluşturdum. TurkNet tarafından yapılan dönüşte paket kaybına doğrudan müdahalede bulunamadıklarını hız düşüklüğüne gitmem gerektiğini söylüyorlar. Aynı oyunu Squad oynuyoruz 3 kişi VDSL 1 kişi fiber altyapıya sahip 3’ündede sorun yok farklı servis sağlayıcıdan hizmet alıyorlar bu arada TurkNet değil. Ben oyun içinde paket kaybı yaşıyorum sizde de var mı dediğimde 1 tanesinde bile %1 bile kayıp yok. Kablo değiştirdim. Keenetic modemden mi kaynaklı diye gittim arkadaştan DSL AC68u modem aldım denedim aynı problem devam ediyor. Speedtest ping değeri 8ms 74mbps/7mbps civarı hızlar veriyor. Oyun içi ping değerlerim Valorant 9ms civarı PUBG 50-60ms civarı R6 45-70 civarı ama paket kaybı %40 civarı. Hat değerlerimi falan aşağı ekleyeceğim ne yapabilirim bir önerisi olan var mı? Gerekli olursa oyun içi kayıt falanda alıp ekleyebilirim.

image

1 Beğeni

Pingplotter testine göre ve hat değerlerinize göre herhangi bir sorun gözükmüyor.

Sorun yaşadığınız oyun sunucusuna test yaparsanız daha iyi olur.

Akşam oyun sunucularının pingplotter sonuçlarınıda ekleyeceğim.