Turknet vdsl den adsl e kendi̇li̇ği̇nden geçi̇ş sağladi müşteri̇ hi̇zmetleri̇ geri̇ dönüş sağlamiyor

Müşteri numaram:1184621
04.05.2020 tarihinde internetim kesildi ve internet kesilmeden önce VDSL den hız alıyordum.

06.05.2020 tarihinde türktelekom ekipleri arızamı giderdi. Fakat VDSL den ADSL le geçti sistemde ADSL de düşük hız alıyorum.Eskisi gibi VDSL platformundan hız almak istiyorum.

VDSL DE:

Download :21MBPS

Upload:4MBPS değerleri alıyordum ve gayet memnundum.

Arızam çözüldükçe sonra;

ADSL DEN

Download:4MBPS

UPLOAD:0.2MBPS Ddeğerleri almaya başladım.

06.05.2020 tarihinde arıza kaydı açtım 48 saat içerisinde geri dönüş sağlanacağı belirtildi fakat geri dönüş sağlanmadı.

ADSL de sürekli WAN IP adresi değişiyor ve değiştikçe internet hızı düşüyor.Uzaktan eğitim görüyorum fakat derslere giriş sağlayamıyorum.
2 Ay öncede yaklaşık 1Ay boyunca internetsiz kalmıştım.
TurkNet her zaman müşteriyi mağdur ediyor ve etmeye devam ediyor.

1 Beğeni

HAT DEĞERLERİM

İlgili birime ilettim bir kontrol etsinler.

Teşekkür ederim.İyi haberlerinizi bekliyorum.

TEKNİK BİLGİLER VE PAKET BİLGİSİ

Yapa profilini hızı moda çekip modeminide sıfırlayıp yeniden VDSL olarak kurup bilgi verir misin ?

merhaba yapa profilini hızlıya çekip modemi resetledim sonrasındaki yeniden kurulumda otomatik olarak ADSL olarak kullanıcı parola girip adsl kurulumu tamamlandı.Vdsl kurulum ekranı gelmedi.

wan bölümünden vdsl ayarlamalarını yapın ve dsl yönetim bölümünden yalnızca vdsl sinyal alacak şekilde ayarlayın.

wan bölümüne girip adsl yazan kısmı vdslwan(PTM) olarak seçip uyguladım.Yönetim bölümündeki vdsl ayarları 30a profili kararlılık değerinide 15db ye alıp uyguladım sonrasında modemi resetleyip tekrardan kurulum yaptım fakat tekrardan adsl olarak giriş ekranı geldi.

Yönetim kısmında adsl aktif vdsl ayarlarıda resimdeki gibi.

TurkNet destek ekibi hattımı vdsl olarak ayarladığını mesaj olarak bildirdi.modemi resetleyip tekrardan kurulum yaptım vdsl olarak kurulumu tamamladım.Fakat vdsl olarak kurulumdan sonra dsl şığı sabit kalıyor fakat internet ışığı yanmıyor.Destek ekibi türk telekom ekiblerine bilgi verildiği inceleme yapacaklarıı iletti. gelişmeleri aktaracağım.

1 Beğeni

vdsl kurulum yaptınız mı?

Yaptım.Fakat VDSL kurulumdan sonra DSL ışığı sabit yanıyor internet ışığı yanmıyor.şuan adsl Den erişim sağlıyorum.

Aynı sorunu asus ac51 ve dsl n16 modelinde yaşamıştım yapadayım bende farklı bir modem ile deneyin.

Dsl n16 modemde aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. 3. günde teknik servisin müdahalesiyle çözüldü ve şöyle bir mesaj bırakıldı:
Vdsl sinyali de hattınıza tanımladım yoğun profil değişikliği yapıldığında sistemde kasılma olabiliyor ay içerisinde belirli aralıklarla profil değişikliği yapabilirsiniz şuan için hattınızda sorun görünmüyor hat detayınız 44 mbps hızda buluştu tekrar.
iyi günler dilerim.

1 Beğeni

Merhaba 01:30 itibari ile modemin kurulumunu tekrar yaptım internet bağlantım geldi fakat hız değerlerim dowland:7mbps uplouad:1.7mbps eski hız değerlerime ulaşamadım.gün içerisinde çoğu kez vdsl kurulumu yapmayı denedim fakat şu sorunla karşılaştım;
DSL sinyali Sabit yanıyor fakat İnternet ışığı yanmıyordu.01:30 itibari le tekrar kurulum yaptım internet altyapısındaki azalmadan dolayı vdsl den şuan hız aldığımı sanıyorum.

Vdsl kararlılık değerini ayarladığım zaman hız değerim yükselmiyor aksine bağlantı sağlanamıyor veya daha çok hızım düşüyor.Hat kararlılık (SNR MARJİN)değerinin hattımda düşük olduğundan kaynaklı sık sık vdslden koparak adsl2plus bandında çalıştığına gün içerisinde sık sık karşılaştım.

Şuanda vdsl den hız alıyorum fakat öncesinde aldığım 21 dowloand 4uplouad değerlerini alamıyorum.

Tesisatınız kötü gözüküyor ama isterseniz kayıtta yerinde destek ekibi istediğinizi belirtin eğer sorun siz kaynaklıysa 99 lira alıyorlar ancak siz kaynaklı değilse ücret almıyorlar.

Merhaba TurkNet’in geri dönüş sağlanmasını bekliyorum bina içi tesisatta sorun olmadığını düşünüyorum.

Bina girişinden saha dolabı veya santral arası problem olduğunu düşünüyorum.

Bina girişinde telefon kutusundan hattıma gelen enerji değerini ölçtüm 10V enerji geliyor.Daha öncesinde 50V enerji gelmekteydi.Bu Voltaj durumu VDSL hattından hız almama engelmidir.Diğer dairelerin Voltaj değeri 50V geliyor.

Online işlemlerde profil ne durumda ?

ADSL de şuan ara ara yeniden kurulum yapıyorum bazen VDSL de bağlantı sağlıyor fakat hız değeri 7MB dow.1.5Uploud.